Меган Маркл е единствената претставничка на кралското семејство која годинава е во Топ 10 највлијателни стилски икони, додека Кејт Мидлтон е рангирана на 11. позиција.

МОЌНА ЖЕНА: Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна личност за 2019-та

Што и да облече војвотката од Сасекс, Меган Маркл, инстантно се распродава! Ова е еден од критериумите што се земени во предвид...

Сара Фемина / 23 ноември, 2019 20:24

Одредени медимуи објавија дека Антикорупциска комисија веќе утврдила дека синот на Стојчевска незаконски се вработил,

СДСМ ја фамилијализира државата, случајот со пратеничката Стојчевска е потврда за непотизам и влијание ?

Одредени медиуми објавија дека Антикорупциска комисија веќе утврдила дека синот на Стојчевска незаконски се вработил односно...

Узунов Бобан / 28 март, 2019 7:59

Под влијание на САД, Ирак три дена не може да избере нов спикер на парламентот, кој е одложен за септември, додека нова влада се очекува во мај, следната година

Политичка криза во Ирак која може да вроди со немири

Трет ден по ред пратениците во Парламентот на Ирак не успеаа да изберат нов спикер, што треба да биде прв чекор кон избор на...

Мирко Бачиќ / 5 септември, 2018 7:27