Заев не може да се искупи од одговорност за случајот „Рекет“. Рекетирање во име на ослободување од обвиненијата од СЈО во период од неколку години не е можно без Катица Јанева и нејзиниот директен претпоставен Зоран Заев.

Заев не може да се искупи од одговорност за случајот „Рекет“

Поимот тајкун е творба на СДСМ. Тајкуните и криминалците се во СДСМ. Почнувајќи од кланот Заеви па надоле. Заев не може...

Катерина Крстиќ / 16 август, 2019 20:17

Од опозициската партија додаваат дека сега е јасно зошто во СЈО бришеа форензички компјутери и се скриваа телефони за кои прво викаа дека се изгубени, а потоа испадна дека биле криени додека во меѓувреме се бришеле податоци. 

„Јанева и сите обвинители на СЈО земаа огромни плати, а ја злоупотребија функцијата “

Работата на Катица Јанева и СЈО не е само обична шминка и покажување на некаква активност, како што си се објаснуваат по телефон....

Катерина Крстиќ / 12 август, 2019 10:35

Никој во Македонија не верува дека криминален ум каков што е Зоран Заев не е вмешаш во најголемата криминална афера во независна Македонија, случајот рекет.

Никој во Македонија не верува дека Зоран Заев не е вмешан во случајот Рекет

Откако утринава италијанскиот весник Ла Верита, ја објави втората снимка од случајот Рекет, се огласи и опозициската партија...

Катерина Крстиќ / 9 август, 2019 11:05

Од ВМРО порачуваат дека додека гори пламенот, ќе живее сонот за Македонија.

ВМРО со честитка за Илинден: Се додека гори овој најсветол пламен, ќе живее сонот за Македонија

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение, на сите граѓани на Република Македонија им го честита, најсветиот ден...

Катерина Крстиќ / 2 август, 2019 10:29

Од опозициската партија, ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение истакнаа дека очекуваат ЈО да постапи согласно закон и да поднесе кривична пријава против Сугарески согласно чл.353 од КЗ.

“СДСМ ја партизира администрацијата, обвинителство мора да поднесе кривична пријава против Сугарески”

СДСМ ја партизира администрацијата и ја користи во свои партиски цели. Спротивно на сите меѓународни конвенции Сугарески...

Катерина Крстиќ / 1 август, 2019 10:24

Николов истакна дека за време на претседателските избори СДСМ направи злоупотреба со тоа што функционери агитирале гласачи во јавни институции. Наместо за државта, функционерите на СДСМ работат за партијаат, обвини Николов.

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ обајви голем скандал: СДСМ со притисоци ги терале вработените во администрацијата да агитираат за Пендаровски

На денешната прес конференција на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ д-р Игор Николов, објави...

Катерина Крстиќ / 31 јули, 2019 14:43

За СДСМ успешна економија е што околу 18.500 македонски државјани кои лани заминале за Германија, приближно 8.000 не се вратиле, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

„За СДСМ успешна економија е што 18.500 македонски државјани заминале за Германија, а 8.000 од нив не се вратиле“

СДСМ ја турна македонската економија на колена. За СДСМ успешна економија е што над 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата....

Катерина Крстиќ / 30 јули, 2019 10:22

Арсовски на прес конференцијата истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е против грубо кршење на законот Катица Јанева да биде унапредена во Републички Јавен обвинител, односно да добие неколку скалила повеќе.

Арсовски: ВМРО има предлог закон за јавно обвинителство, во функција на борба против организираниот криминал и корупција

ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија која се води од принцип на владеење на правото, почитувањето на законите, почитување на Уставот,...

Катерина Крстиќ / 27 јули, 2019 14:20