Лидерот на ВМРО истакна дека само два дена по средбата со Заев, стигна демантот за позитивните очекувања...

Мицкоски: Ова СЈО е симбол на Заевизмот, ние сме против Катица и овој состав на обвинители

Во попладневниот дневник на Сител, гостин беше лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски каде јавно...

Катерина Крстиќ / 13 март, 2019 17:53

Дебатата се водеше во насока на спротивставување на ставовите меѓу власта и опозицијата за квалитетот на работата на министерот Спасовски

ВМРО-ДПМНЕ со 20 пратеници пробаа да го „турнат„ Оливер Спасовски

Вечерва со 59 гласа „против“, 20 гласа „за“ и без воздржани Собранието на Република Македонија  не ја изгласа поднесената...

Едмонд Бекири / 12 март, 2019 0:40

Преку 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата, а власта дополнително удира по нивниот џеб и си ги згрижува своите мајки, татковци, сестри, браќа но и фризерки со парите на граѓаните.

ВМРО ДПМНЕ удри жестоко по СДСМ: „Заев и владата се уништувачи на Македонската економија„

Криминалната власт на СДСМ и Зоран Заев ја уништи македонската економија и им донесе сиромаштија на македонските граѓани. Во...

Рејхан Бајрами / 10 март, 2019 12:01

СЈО беше основано како резултат на политички договор на 4 партии, а сега само Заев лично има интерес за статусот на Катица Јанева

На лидерската средба кавгата за СЈО ќе биде изговор за недобивањето на датум за ЕУ!

Владата е свесна дека ЕУ нема да донесе одлука за Македонија да ги започне преговорите за членство во Јуни оваа година. Тоа...

Данаил Михајловски / 9 март, 2019 15:47

Министерот Дамјан Манчевски, по однос на вработувањата во администрацијата, ги менува ставовите како чорапите

4.000€ за вработување на државно! Дамјан Манчевски да каже дали открил нешто

Кога Груевски беше премиер, Дамјан Манчевски беше еден од најгласните во СДСМ кој го критикуваше секое партиско вработување,...

Данаил Михајловски / 21 февруари, 2019 12:30

На сите претседателски избори од 1994-та до денес победувал кандидатот на власта

Претседателски избори: победник, поразен или можен бојкот!

Од 1994-та до денес се одржале 5 претседателски избори во Македонија и на сите избори без исклучок победник бил кандидатот на...

Данаил Михајловски / 19 февруари, 2019 11:13