Туку тој станува државен рекет каде што премиерот и неговиот брат се вмешани. Два дена имаме целосен молк од Зоран Заев и Вице Заев за фактот дека остварувале средби и се координирале со главните учесници во рекетот Катица Јанева и веќе осудениот за „Рекет“, Зоран Милевски Кичеец. Два дена имаме целосен молк од  Зоран Заев и Вице Заев.

“Два дена молк од Зоран Заев и Вице Заев- бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот „Рекет“

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два дена. Имено за она што имавме индиции...

Катерина Крстиќ / 19 февруари, 2020 13:15

Кој ги финансира македонските медиуми и од каде се набавени „бомбите“ на СДС и ДПМНЕ?

Кој одлучува за промена на власт во Македонија?

Во објавата на „Слободен печат“ за начинот на кој се финансирани медиумите блиски до Јанез Јанша, се тврди дека Словенечката...

Магдалена Стојмановиќ / 12 февруари, 2020 15:09

Јанушев вели дека информациите до кои дојде ВМРО-ДПМНЕ,   говорат дека СДСМ и Заеви практично манипулирајќи ги потенцијалните и заинтересирани производители на канабис, создадоа нова рекет машинерија преку која се собираат пари од бизнисмени кои сакаат да одгледуваат канабис.

ВМРО ГО ОБЕЛОДЕНИ СКАНДАЛОТ- Марихуаната на Заеви се продава на црно во Македонија

Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата...

Катерина Крстиќ / 24 јануари, 2020 16:20

СДСМ има спот во кој се вели “пазете да не се врати ВМРО-ДПМНЕ пред 25 години!!!”

“Кој во СДСМ го мести вака СДСМ”?

Пред 25 години СДСМ беше на власт и цветаше корупцијата, Радмила беше главна во младината на партијата, шверцот на цигари,...

Катерина Крстиќ / 22 јануари, 2020 17:56

КУРИР: Го споменавте судството и обвинителството, верувате ли дека може да има нов закон за обвинителство во кус рок?

Мицкоски: Катица знае премногу затоа Заев ја ослободи и од ефективен притвор

Во интервју за КУРИР претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека е очигледно дека Катица Јанева знае премногу,...

Катерина Крстиќ / 25 ноември, 2019 12:12

Додава дека не ретко се случува како политичка партија да немаат ставови.

Рангелова: Иако сум од ВМРО-ДПМНЕ не ги поддржувам нивните политики

Даниела Рангелова од ВМРО -ДПМНЕ вчера беше гостинка во  дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. Таа јавно истакна дека  не...

Катерина Крстиќ / 8 ноември, 2019 10:48

Тој среде Грција изјави дека ние сме Македонци и тоа и ќе останеме во иднина.

Муцунски среде Грција: Ние сме Македонци и тоа ќе останеме

Тимчо Муцунски , меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ во вчерашното гостување вчера на грчката телевизија „Скаи“ јасно...

Катерина Крстиќ / 25 октомври, 2019 11:57

Заедно со сите граѓани, Македонци, Албанци, Турци, Роми, Срби, Власи, Бошњаци и сите останати, заедно со Коалицијата за обнова на Македонија тргаме кон победа, заедничката пбеда и триумф на народот, порача Мицкоски од Прилеп.

Мицкоски од Прилеп: ВМРО ја запали машината и ќе ја донесе победата

ВМРО ја запали машината. И ВМРО ќе ја донесе победата. Тоа е локомотивата која на брзите шини ќе ги донесе промените, рече...

Катерина Крстиќ / 23 октомври, 2019 18:36