Актерот Сашо Тасевски и поранешен директор на Драмски, кој е секогаш гласен со критиките кон власта и овој пат на својот Фејсбук профил упати критики правејќи споредба со опозициската ВМРО која претходно 10 години беше на бласт.

Тасевски распали на Фејсбук- А затвор за мито кога, каде во Европа со такви имбецили?

Актерот Сашо Тасевски и поранешен директор на Драмски, кој е секогаш гласен со критиките кон власта и овој пат на својот Фејсбук...

Катерина Крстиќ / 16 октомври, 2019 10:32

Од ВМРО велат дека најавите за тужби за новинари, координираните напади врз слободата на медиумите се само уште еден показател дека се ближи крајот на СДСМ.

“Граѓаните сакаат да знаат колку Заев земал од рекетот”?

Власта е целосно инкриминирана и во паника. Криминалната банда на чело со аболицираниот Заев е качена на воз во еден правец,...

Катерина Крстиќ / 26 август, 2019 11:04

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ поставуваат прашање до Рускоска: Дали „истрагата“ не се проширува бидејќи и самата знаеш дека доколку истата ги зафати пипците на октоподот, ќе се стигне до главата?

Зошто Русковска упорно го штити Зоран Заев кога сите го слушнаа неговото име во снимките од Ла Верита? 

Катица Јанева е рекетарот на Зоран Заев. Цела македонска јавност знае дека главата на октоподот е единствениот аболициран...

Катерина Крстиќ / 23 август, 2019 10:37

Од ВМРО-ДПМНЕ додаваат дека правда во Македонија со Заев, нема. Потребни се итни предвремени парламентарни избори.

Зошто Русковска не го повикува Заев на распит иако е спомнат во аудио разговорите?

Притворањето на Катица Јанева е договорен театар со кој треба да се прикријат трагите кои водат кон Илинденска и Зоран Заев,...

Катерина Крстиќ / 22 август, 2019 10:04

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Зоран Заев се наоѓа на врвот од октоподот.

Рускоска од април ги има сите докази, а Јанева дури денеска е на распит за Рекет!

Рекетот на власта е формално пријавен пред четири месеци, а изнудата на милиони евра, заканите и злоупотребата на институциите...

Катерина Крстиќ / 20 август, 2019 10:37

Од ВМРО велат дека најдобар доказ за тоа е постапувањето на Јавното обвинителство овие четири месеци откако Вилма Русковска ги има сите докази за рекетот на проектот на Заев и негов штитеник Боки Тредичи и разно разните Кики, Фрики и Шеки.

“Рускоска ги има сите докази за рекетот”

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој пустоши низ Македонија. Институциите се целосно притиснати и ставени во...

Катерина Крстиќ / 19 август, 2019 10:16

Заев не може да се искупи од одговорност за случајот „Рекет“. Рекетирање во име на ослободување од обвиненијата од СЈО во период од неколку години не е можно без Катица Јанева и нејзиниот директен претпоставен Зоран Заев.

Заев не може да се искупи од одговорност за случајот „Рекет“

Поимот тајкун е творба на СДСМ. Тајкуните и криминалците се во СДСМ. Почнувајќи од кланот Заеви па надоле. Заев не може...

Катерина Крстиќ / 16 август, 2019 20:17

Од опозициската партија додаваат дека сега е јасно зошто во СЈО бришеа форензички компјутери и се скриваа телефони за кои прво викаа дека се изгубени, а потоа испадна дека биле криени додека во меѓувреме се бришеле податоци. 

„Јанева и сите обвинители на СЈО земаа огромни плати, а ја злоупотребија функцијата “

Работата на Катица Јанева и СЈО не е само обична шминка и покажување на некаква активност, како што си се објаснуваат по телефон....

Катерина Крстиќ / 12 август, 2019 10:35