Никој во Македонија не верува дека криминален ум каков што е Зоран Заев не е вмешаш во најголемата криминална афера во независна Македонија, случајот рекет.

Никој во Македонија не верува дека Зоран Заев не е вмешан во случајот Рекет

Откако утринава италијанскиот весник Ла Верита, ја објави втората снимка од случајот Рекет, се огласи и опозициската партија...

Катерина Крстиќ / 9 август, 2019 11:05

Од ВМРО порачуваат дека додека гори пламенот, ќе живее сонот за Македонија.

ВМРО со честитка за Илинден: Се додека гори овој најсветол пламен, ќе живее сонот за Македонија

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение, на сите граѓани на Република Македонија им го честита, најсветиот ден...

Катерина Крстиќ / 2 август, 2019 10:29

Од опозициската партија, ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение истакнаа дека очекуваат ЈО да постапи согласно закон и да поднесе кривична пријава против Сугарески согласно чл.353 од КЗ.

“СДСМ ја партизира администрацијата, обвинителство мора да поднесе кривична пријава против Сугарески”

СДСМ ја партизира администрацијата и ја користи во свои партиски цели. Спротивно на сите меѓународни конвенции Сугарески...

Катерина Крстиќ / 1 август, 2019 10:24

Николов истакна дека за време на претседателските избори СДСМ направи злоупотреба со тоа што функционери агитирале гласачи во јавни институции. Наместо за државта, функционерите на СДСМ работат за партијаат, обвини Николов.

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ обајви голем скандал: СДСМ со притисоци ги терале вработените во администрацијата да агитираат за Пендаровски

На денешната прес конференција на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ д-р Игор Николов, објави...

Катерина Крстиќ / 31 јули, 2019 14:43

За СДСМ успешна економија е што околу 18.500 македонски државјани кои лани заминале за Германија, приближно 8.000 не се вратиле, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

„За СДСМ успешна економија е што 18.500 македонски државјани заминале за Германија, а 8.000 од нив не се вратиле“

СДСМ ја турна македонската економија на колена. За СДСМ успешна економија е што над 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата....

Катерина Крстиќ / 30 јули, 2019 10:22

Арсовски на прес конференцијата истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е против грубо кршење на законот Катица Јанева да биде унапредена во Републички Јавен обвинител, односно да добие неколку скалила повеќе.

Арсовски: ВМРО има предлог закон за јавно обвинителство, во функција на борба против организираниот криминал и корупција

ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија која се води од принцип на владеење на правото, почитувањето на законите, почитување на Уставот,...

Катерина Крстиќ / 27 јули, 2019 14:20

Од ВМРО велат дека Јанева на својата вчерашна прес конференција призна дека СЈО го пртворила во рекетарски бизнис. По скандалот со наводно изгубениот телефон, Катица повторно застана на патот на правдата и истата ја попречи со тоа што не откри кои други лица рекетирале во нејзини име. Со ова таа само ги потврдува сомнежите дека е соучесник во рекетот.

Јанева е еден од пипците на октоподот, без неа Боки не би можел да изнудува рекет

Криминалниот октопод на СДСМ на чие чело е Зоран Заев ги протега своите пипци низ секоја пора на македонското општество....

Катерина Крстиќ / 24 јули, 2019 11:07

Од ВМРО велат дека, Зоран Заев како и во сите претходни случаи на милионски криминал, стои зад аферата „Рекет“.

Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните со тоа што велат дека Боки сам изнудувал рекет

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста...

Катерина Крстиќ / 22 јули, 2019 11:15