Од вашата одлука, додаде тој, зависи дали власта ќе добие нови 4 години, иако, според него, досега не исполнија ништо од ветеното.

-Овие избори се моментот кога е време да им кажете доста е! Доста се експериментите во здравството, образованието, локалната самоуправа, економијата. Доста се разочарувања и упропастени шанси. Доста е од чекање во чекалницата пред ЕУ! Доста е од нивните празни фрази и флоскули – порача Мицкоски.

Мицкоски: СДСМ и ДУИ почнаа очи да си вадат по улици

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот митинг во Илинден ги прозва ДУИ и СДСМ дека се договориле да нема...

Перо Милчин / 7 октомври, 2021 6:44

-ВМРО-ДПМНЕ на последната седница на Извршниот и Централниот комитет донесе одлука за повеќе кандидати за градоначалници на општините. Се водевме од принципите за чесност, транспаретност, работливост и согласно со мислењето на членството и граѓаните, соопшти партијата.

ВМРО-ДПМНЕ објави нови осум кандидати за градоначалници

Професори, доктори, стопанственици, но и нови имиња, се меѓу новите осум кандидати за градоначалници што ги објави ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Рејхан Бајрами / 10 септември, 2021 14:44

На тоа дно е донесена државата изјави Николоски да родителите треба да плаќаат за печатење на свидетелствата на нивните деца!

Николоски: Пасоши има за криминалци и нарко босови, но не и за обичниот македонски граѓанин

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски по денешната посета на Општина Гази Баба на новинарско прашање зошто...

Владо Марин / 20 јуни, 2021 15:09

Ѓорчев потсети дека ВМРО-ДПМНЕ во Источна Македонија изгради факултет за да заживее регионот. СДСМ со својата неработа создаде единствено пустош низ земјава.

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ во Источна Македонија за локални избори ќе победи, а мнозинството на СДСМ е прилично слабо и на климави нозе

„Ако има парламентарни избори ние апсолутно сме подготвени. Но, ако мене лично ме прашувате мислам дека е добро и неизбежно...

Перо Милчин / 8 јуни, 2021 5:28

Доколку имате малку памет, прекинете ја постапката за попис на населението.

Заев да го стопира пописот, така ќе спречи смрт на околу 2400 лица од корона

Во услови на пандемија и кризна состојба во Македонија, Заев е решен да спроведе попис. Целта му е само една – реалзирање...

Мирко Бачиќ / 21 март, 2021 9:06

За каков сјај говори Заев кога неговата неспособна власт ја претвори Македонија во најкорумпирана држава во Европа (според Транспаренси), најсиромашна држава (според Еуростат), најнеспособна да спроведе вакцинација( според Блумберг).

Кога вели Заев дека Македонија сјае, тогаш значи целосно се одлепил од реалноста. Македонија со Заев умира

Соопштение до јавноста – реакција на искажаните ставови на Зоран Заев за словенечко „Дело“ Македонија никогаш не била...

Мирко Бачиќ / 20 март, 2021 15:45

Неколку поранешни лица од ВМРО-ДПМНЕ соработуваат со Заев и преку Центарот за комуникации на СДСМ прават дефокус од вистинските теми, вели Николоски.

Неколку поранешни лица од ВМРО-ДПМНЕ соработуваат со Заев и преку Центарот за комуникации на СДСМ прават дефокус од вистинските теми

 Во вчерашното издание на дебатната емисија “360” на Телевизија Алсат гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и...

Мирко Бачиќ / 13 февруари, 2021 11:53

Деновиве сме сведоци на ново “блескање“ во енергетиката од страна на СДСМ. Тешка хаварија на турбината на блок 2 во РЕК Битола, која се случила при обид за пуштање во погон на турбината.

Хаварија во РЕК Битола, хибридниот режим потроши милиони на ремонти, а енергетскиот систем пропаѓа, како се трошени парите?

Нов “блесок“ на СДСМ – ХАВАРИЈА на турбина во ТЕЦ Битола. Деновиве сме сведоци на ново “блескање“ во енергетиката од...

Сара Фемина / 4 февруари, 2021 21:56