Протестите ќе почнат половина час порано, во 17,30 пред спортските сали „Борис Трајковски“ и „Јане Сандански“ од каде со автомобили кон Владата ќе се движат учесниците во протестот.

ПРОТЕСТ ВО 18 ЧАСОТ ПРЕД ВЛАДА: „Оставка на Заев“

Денеска ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе протестира во Скопје во 17,30 часот. Колоните автомобили ќе тргнат пред спортските сали „Борис...

Перо Милчин / 7 декември, 2020 8:51

Сумата која партијата треба да ја плати е засега непозната, а долгот е од времето на поранешното раководство на чело со претседателот Никола Груевски.

Блокирана сметката на ВМРО-ДПМНЕ, уште не се платени позлатените рамки и сликите од Груевски

Извршител ја блокирал сметката на ВМРО-ДПМНЕ поради неплатени долгови поврзани со уметничките слики, односно рамките, поставени...

Стојче Бушин / 1 декември, 2020 7:11

„Филипче е одговорен за хаосот во здравството. Дури Заев, власта и Филипче бараат алиби и виновници во други, Македонија бележи нови црни биланси. Заразени се нови 1.128 лица, а починати нови 12 луѓе од корона вирусот.

ВМРО-ДПМНЕ: „Филипче е одговорен за хаосот во здравството“

ВМРО-ДПМНЕ утрово обвинува дека во здравството се случува тотален распад на системот поради, како што велат, апсолутно најнеспособниот...

Перо Милчин / 7 ноември, 2020 10:43

Секој ден е нов пик. За една недела имаме над 2.000 заболени, а Филипче кој тврдеше дека толку ќе биде бројот на заразени во тек на цела пандемија, не гледа причина да си поднесе оставка.

Филипче го внесува системот во хаос, бараме одговорност!

Во денешното соопштение Вмро-Дпмне обвинува дека бројката од 22 починати од ковид-19 во текот на вчерашниот ден е директна...

Стојче Бушин / 26 октомври, 2020 8:57

Честитки до менторот и тимот професори кои несебично ја водеа низ процесот. Сестро, многу успеси на професионален и приватен план од срце ти посакувам.

Ова е убавата сестра на Мицкоски: Се вика Ивана и неодамна имаше славење во нивниот дом- ДАЛИ ЛИЧИ НА НЕЈЗИНИОТ БРАТ(ФОТО)

Добро познато е дека премиерот Зоран Заев го има својот брат Вице Заев кој е успешен бизнисмен и не така често се појавува...

Стојче Бушин / 18 октомври, 2020 11:01

-Ако главната мерка за борба против ковид е тоа што Спасовски ќе брои гости по домовите, освен тоа што го кршат Уставот, треба веднаш цела влада да си поднесе колективна оставка.

ВМРО-ДПМНЕ: Целата влада да си поднесе колективна оставка

ВМРО-ДПМНЕ вели дека новите предлог-мерки за заштита од ширењето на ковид-19 на Комисијата за заразни болести се неуставни,...

Стојче Бушин / 9 октомври, 2020 9:40

Адвокатот на Русковска побара, Христијан Мицкоски, Игор Јанушев, ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата, солидарно да ја платат оштетата од 10 илјади евра. Шефицата на Обвинителството за организиран криминал посочи дека парите ќе ги донира во СОС детско село.

На 13 октомври пресуда за случајот Русковска-ВМРО ДПМНЕ

На 13 – ти октомври ќе се знае дали ВМРО – ДПМНЕ ќе треба да и плати десет илјади евра на Вилма Русковска. Во граѓанскиот суд...

Стојче Бушин / 5 октомври, 2020 16:58

Тој во својата емисија вели дека СДСМ почнало да наликува на ВМРО-ДПМНЕ од времето на Љубчо, а ВМРО-ДПМНЕ на СДСМ од времето на Бранко.

ЕФТОВ: Заев е атипичен сдсмовец кој се пазари со сите, глуми Петре прличко пред сите и постигнува успеси, но тоа не е СДСМ!

Новинарот Васко Ефтов во својата најнова емисија објавена на Јутјуб прави одлична анализа на политичките случувања во државата....

Стојче Бушин / 5:35