Протестниот марш е дел од најавеното жешко лето на ВМРО-ДПМНЕ

ВО ЖИВО: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица (ВИДЕО)

ВМРО-ДПМНЕ го повика граѓаните на Струмица и регионот денеска да им се придружат на протестниот марш кој ќе започне за дваесеттина...

admin@magazin / 8 јули, 2018 12:54

Иако организаторот апелираше протестите да бидат демократски и мирни, фрлена боја на зградата на ВМРО - ДПМНЕ

Сепак уфрлени групи во вечерашниот протест на Младите за Македонија?

По никоја цена не смее да се дозволи напади на полицијата, а ние се оградуваме од секаков вид насилство. Ве повикуваме сите...

Македонка Димкин / 23 јуни, 2018 22:36

ЌЕ ОДАМ НИЗ МАКЕДОНСКИТЕ ГРАДОВИ СО ЗАЕВ И ЌЕ АГИТИРАМ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ!

Јоханес Хан: Во Македонија имам одреден кредибилитет и сум подготвен да го искористам

Комесарот за проширување на ЕУ, Австриецот Јоханес Хан, смета дека решавањето на спорот за името меѓу Атина и Скопје има значење...

Македонка Димкин / 20 јуни, 2018 1:14

Џафери го попречи уставно загарантираното право на пратениците да расправаат по веќе поднесени амандмани поднесени по забелешки на претседателот на државата и го дозволи без расправа гласањето на законот за двојазичност.

Закана за затвор од пет години за Талал Џафери

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против Талат Џафери, претседателот на Собранието на Република Македонија до Основното...

Македонка Димкин / 19 јуни, 2018 17:42