ВМРО-ДПМНЕ: Тој прифати отстапки и обврски само за Република Македонија

“Заев ги погази државните и националните интереси”

Зоран Заев недостоинствено ги погази државните и национални интереси на Република Македонија. Зоран Заев одлучи да прифати...

admin@magazin / 15 јуни, 2018 11:26

ИК и пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ со заклучок: Договорот е штетен, Мицкоски повика на протестен марш во недела во Битола

ВМРО-ДПМНЕ повикува на протестен марш во недела во Битола

Во текот на денешниот ден имав континуирани состаноци со пратеничката група, денеска заседаваше и Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ,...

admin@magazin / 14 јуни, 2018 21:56

Личниот интерес им е пред националните интереси.

Народ со вакви народни избраници треба да е многу загрижен за својата иднина!

За Заев и пратениците од СДСМ не вреди да пишуваме, бидејќи голем дел од народот се навикна на нивните лажни ветувања и тргување...

Македонка Димкин / 13 јуни, 2018 11:07

На изјавата од премиерот Зоран Заев ВМРО резервирана но со јасен став.

Несериозно е да даваме мислење за нешто што не сме информирани

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва во изјава за „Фокус“ велат дека несериозно би било да даваат мислења за процес за кој...

Македонка Димкин / 12 јуни, 2018 10:26

"Пројдоа деновите кога се „возеше“ на режим"

Јоци: Ако ВМРО-ДПМНЕ собра волку народ по една година, колку ли ќе собере следната пролет?

Ако ВМРО-ДПМНЕ собра волку народ по една година власт на Заев, и тоа на митинг кој воопшто не беше најавуван долго и бомбастично,...

admin@magazin / 4 јуни, 2018 12:29

Помасовен антивладин протест Македонија не видела до сега

ФОТО+ВИДЕО: Масовен протест на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје (ВО ЖИВО ОД ПРЕД ВЛАДА)

Македонците во Македонија и ширум светот вечерва се обединија против оваа нелегално избрана власт како и за зачувување на...

admin@magazin / 2 јуни, 2018 20:39