Според Петровски, за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ се подготвува Александар Николоски, потпретседател на оваа партија.

Петровски тврди дека ќе има смена на Мицкоски, Николоски ќе биде новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ!

Опозициската ВМРО ДПМНЕ подготвува смена на актуелниот лидер на партијата, Христијан Мицкоски, а на тоа кумува поранешниот...

Рејхан Бајрами / 22 ноември, 2020 22:23

Настанот се оддржа во 18 часот пред СЦ „Борис Трајковски“, при што изјава за медиуми даде Рашела Мизрахи, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ со хартиени фенери оддаде почит на починатите од Ковид-19

Со хартиени фенери пуштени кон небото, опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддаде почит на починатите од Ковид-19 во земјата! Настанот...

Рејхан Бајрами / 15 ноември, 2020 21:10

Заемот беше наменет за поддршка на здравствениот систем и подготовка на дополнителни болнички капацитети за есенскиот бран, кој ние го најавивме, а сега и се соочуваме со истиот.

Филипче: Од Вмро-Дпмне од почетокот на пандемијата не видовме ништо друго освен неконструктивно делување, опструкции и критики

Најостро реагирам на повторниот обид на ВМРО-ДПМНЕ за блокада на измените на Законот за заштита на населението од заразни...

Рејхан Бајрами / 22 октомври, 2020 7:38

Ценам дека ова окрупнување на опозициските партии во иднина ќе продолжи.

ФРОДЕМ, десничарска проопозициска структура во Македонија се приклучи кон ВМРО-ДПМНЕ

Уште една десничарска проопозициска структура во Македонија се приклучува кон ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е ФРОДЕМ. Препознавајќи...

Стојче Бушин / 17 октомври, 2020 16:59

Пред извесно време во интервју за Прес 24 Марковски говореше дека Владата неподготвено и неодговорно постапи од почетокот на пандемијата.

Истакнатиот епидемиолог Вело Марковски нов член во Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера го промовираше новиот извршен Комитет во кој е и истакнатиот инфектолог...

Катерина Крстиќ / 22 септември, 2020 10:22

Мицкоски на прес конференцијата која ја одржа пред два дена ги повика граѓаните на протестот, кој според него е потребен бидејќи е време за обединување против оваа власт која е мафија и која продолжува да се богати на грбот на народот.

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на масовен протест против поскапувањето на струјата

За денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави масовен протест кој ќе започне вечерва во 18 часот а е против зголемувањето...

Катерина Крстиќ / 9 септември, 2020 10:23

Воедно и лидерот на Левица, партијата која освои два пратеника на изборите, Димитар Апасиев, јавно соопшти дека ќе ги подржат ВМРО ДПМНЕ за состав на нова влада иако нема да бараат учество во неа.

Мицкоски и Ахмети разговараа за ново парламентарно мнозинство!

Откако вчера албанскиот весник Лајм објави дека лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкосски и лидерот на ДУИ, Али Ахмети се...

Катерина Крстиќ / 6 август, 2020 18:32

Мицкоски вели дека станува збор за одработување за Заев.

Мицкоски: Мијалков одработува и е во скутот на Заев, судиите забораваат да закажат рочиште кога тој е во прашање

Во гостувањето на телевизија Алфа во емисијата „Што не е јасно“ Мицкоски  говорејќи за активностите на Сашо Мијалков...

Катерина Крстиќ / 31 јули, 2020 10:06