Како што соопштија градските власти на Фејсбук, непознати сторители деновиве на јужната страна на врвот на Водно уништиле видиковец.

СКОПЈАНИ ПРОДОЛЖУВААТ СО ДИВИЈАНТНОТО ОДНЕСУВАЊЕ – уништени објектите на Водно

Дивијантното однесување на скопјани се уште можеме да го видиме на падините на Водно, кршењето на објектите поставени на...

Валерија Петрова / 17 јануари, 2020 17:45

. Она што јас имам мала корелација, е дека ние во моментов во однос на приклучување кон НАТО сме на 24 од 29 земји членки кои го имаат ратификувано пристапниот протокол.

Пендаровски задоволен по првиот дел од средбата: “Постигнат е консензус – сите лидери се за ЕУ”

На паузата од средбата претседателот Стево Пендаровски во изјава за медиумите рече дека од сите политички партии постои...

Рејхан Бајрами / 20 октомври, 2019 20:07

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, со својата сопруга, Елизабета Ѓоргиевска и нивниот син Огнен живеат на Вила Водно.

ЛУКСУЗ НА СИТЕ СТРАНИ: Овде живеат претседателот и првата дама на Македонија!

Ова е местото каде живее нашиот претседател со своето семејство. Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, со својата...

Сара Фемина / 13 октомври, 2019 17:39

Утврден бил идентитетот на починатиот, М.Ѓ.(68) од Скопје.

ТРАГЕДИЈА: Скопјанец починал на планината Водно

Трагедија се случила вчера во Скопје, откако починал повозрасен маж кој имал 68 години, спуштајќи се од планината Водно. Трагедијата...

Катерина Крстиќ / 10 јуни, 2019 16:46

Церемонијата во Вилата на Водно започна со сите државни и воени почести.

Пендаровски му кажа збогум на Иванов и веднаш се всели во вила Водно!

Официјално од денеска нов станар во претседателската резиденција на Водно пристигна Стево Пендаровски. Бившиот претседател...

Сара Фемина / 12 мај, 2019 18:01

Стево Пендаровски, новиот претседател на државата на свое име нема пријавено никаков недвижен имот.

Од понеделник Пендаровски се сели на Водно, еве што содржи вилата и колку е богат Пендаровски!

Новиот претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски во недела ќе биде инаугуриран за претседател, со почеток во...

Сара Фемина / 11 мај, 2019 0:07

Нови мерки на заштита за Водно и Матка

Откако ги искасапија Водно и Матка, сега ќе носат закони за нивна заштита

За Матка е во понапредна фаза, завршено е зумирањето, подготвени се сите документи и се надевам брзо ќе влезе во владина процедура,...

Узунов Бобан / 7 март, 2019 13:07

Кога нема што да се работи, се презентираат проектни идеи кои можеби ќе се реализираат за 30 години од денес, кога Скопје можеби ќе има гасификација но не и шума на Водно

Скопје ќе се номинира за Европска престолнина на културата во 2028 година?

Градот Скопје ќе се номинира за титулата Европска престолнина на културата во 2028 година. Номинацијата за оваа престижна...

Мирко Бачиќ / 12 септември, 2018 13:31