Четиригодишното девојче било тешко повредено откако било прегазено од автомобил кој се движел наназад.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Автомобил прегази 4-годично девојче и нејзината дадилка!

Малолетно девојче вчера било примено на детската клиника во Белград каде му биле констатирани тешки телесни повреди опасни...

Рејхан Бајрами / 17 август, 2019 9:37

Судење исполнето со иронија, Мијалков од притвор доцни час и 15 минути на рочиште, полицијата пред Суд му го чува непрописно паркираното возило на Мендух Тачи

“Пајакот” не го крена автомобилот на Тачи (видео)

Откако рочиштето на кое првообвинети се Мијалков и претседателот на ДПА, Мендух Тачи, со доцнење од еден чад и 15 минути започна,...

Мирко Бачиќ / 3 декември, 2018 12:27

Опожарено возилото на сопругата на организациониот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, пред нивниот дом, се шпекулира дека порака е со интерпартиски мотив и намена

Кој и зошто испратил “поракa” до Зечевиќ?

Од МВР сметаат дека станува збор за подметнат пожар, неофицијално низ партиските кулоари струјат информации дека ова е порака...

Мартин Попоски / 29 ноември, 2018 12:21

Екипата требало да интервенира на пожар во куќа во селото Арачиново

Се преврте противпожарно возило во Маџари, тројца повредени (ВИДЕО)

Тројца пожарникари од скопската територијалната против пожарна служба се повредени. Тие итно се префрлени во Ургентниот...

admin@magazin / 18 јули, 2018 11:04