Битката со вирусот сигурно ќе ја добиеме, но не смееме да се опуштаме.

Пендаровски: Вонредната состојба ќе продолжи уште 14 дена!

По денешната седма седница на Советот за безбедност, претседателот Стево Пендаровски прогласи нова вонрендна состојба во...

Владо Марин / 30 мај, 2020 14:50

Покрај оваа одлука на Седницата на Советот за безбедност ќе се донесе и мерката да нема групирање на повеќе од 20 лица на одреден простор.

ЕКСКЛУЗИВНО: Вонредната состојба ќе се продолжи за уште две недели

 Канал 5 дознава дека вонредната состојба ќе се продолжи за уште две недели! Покрај оваа одлука на Седницата на Советот...

Владо Марин / 12:42

Во нередите се запалени многу згради во центарот на градот и градското метро е блокирано.

Во Чиле прогласена вонредна состојба: Насилни протести поради поскапувањето на јавниот превоз(ВИДЕО)

Претседателот на Чиле, Себастијан Пинера, прогласи вонредна состојба во главниот град Сантијаго после нередите.  Демонстрантите...

Перо Милчин / 19 октомври, 2019 14:04

Портпаролот на канцеларијата на гувернерот за вонредни ситуации соопштил дека екипи сè уште работат на санирање на водоводната мрежа, на гасоводот и на другата оштетена инфраструктура.

ВОВЕДЕНА ВОНРЕНДНА СОСТОЈБА ВО КАЛИФОРНИЈА!

Во јужниот дел од државата, Гувернерот на Калифорнија, Гевин Њусом, прогласи вонредна состојба. Вонредната состојба значи...

Рејхан Бајрами / 6 јули, 2019 22:16