Како што објави ТВ Пинк, Бранко Л. денеска на пладне упаднал во зградата на Патријаршијата на Српската православна црква во центарот на Белград, во канцеларија на првиот кат. Бранко извадил пиштол и од благајникот и сметководителот, побарал 200.000 евра, наводно за одбрана на Косово и Црна Гора”.

Драма во Српската православна црква: Вооружен маж барал 200.000 евра за одбрана на Косово и Црна Гора

42 годишниот Бранко Л, кој е државјанин на Црна Гора, денеска бил приведен од страна на полицијата поради вооружен напад...

Катерина Крстиќ / 3 јули, 2019 20:14

Врз бедата на граѓаните на Сирија која трае шест години, профитираат сите, само не граѓаните на оваа држава, од која веќе се иселиле над 45 отсто од населението

Нетанјаху: Испораката на С-300 на неодговорната Сирија е опасна за регионот

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху му порача на рускиот претседател Владимир Путин дека снабдувањето на “неодговорни...

Мирко Бачиќ / 25 септември, 2018 8:05

Руската армија со цврст став по соборувањето на воен авион, на сириските безбедносни сили ќе им испрати модерен систем за ракетна одбрана С-300 чиј радиус е 250 километри

Русија испраќа ракетни системи С-300 во Сирија

Русија во следните две недели на Сирија ќе и предаде современ противвоздушен систем С-300, изјави денеска рускиот министер...

Мартин Попоски / 24 септември, 2018 13:59

Откако САД не им го испорача свештеникот Ѓулен, а Турција го притвори американскиот свештеник Бренсон, односите САД - Турција одат по надолна опасна линија

Ердоган: Турција нема да бара дозвола за купување на рускиот систем С-400

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека Турција не мисли од никого да бара дозвола дали смее да го купи рускиот...

Мирко Бачиќ / 2 септември, 2018 10:43

Србија ќе набави четири хеликоптери Ми-35 кој во Русија е познат како "крокодил" додека Србите го викаат "ѓаволска кочија" и три хеликоптери Ми-17

Србија ќе купува борбени хеликоптери Ми-35 од Русија

На минатонеделниот форум „Армија 2018“ во Русија, една од најоглемите изложби на оружје и воена техника во светот, делегацијата...

Мирко Бачиќ / 28 август, 2018 6:33