Времето денес ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд.

Конечно заладување: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

По пеколните температури конечно следува заладување па времето денес ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Во...

Катерина Крстиќ / 11 септември, 2019 11:12

Метеролозите најавија дека денеска ќе имаме Сончево и топло, со слаб до умерен ветер од јужен правец, максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, а од утре, под влијание на многу топла воздушна маса, се очекуваат над 40 степени и активирање на т.н. портокалова фаза.

ВНИМАВАЈТЕ, МАКЕДОНИЈА Е ВО ПОРТОКАЛОВА ФАЗА: Овие препораки мора да ги почитувате

Македонија денеска е во портокалова фаза, се препорачува да се одбегнува директно изложување на сонце. Метеролозите најавија...

Валерија Петрова / 7 август, 2019 9:37