Утре ќе започне да дува умерен, повремено засилен ветер од јужен и од југозападен правец додека во доцните попладневни и вечерни часови во западните предели ќе започнат врнежи од дожд кој во текот на ноќта кон сабота ќе се прошират и во останатите предели. Максималните дневни температури во петок ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 32 степени.

Голема промена на времето: Циклон се движи кон Македонија!

Денес времето во државава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локален дожд, ќе има услови и за појава на грмежи...

Катерина Крстиќ / 24 септември, 2020 10:10

Уште потопло ќе биде на почетокот од следната недела кога максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 28 до 35 степени.

Деталнo метео: Продолжува периодот на стабилно и суво време

Денес, како и во текот на следните денови ќе продолжи периодот на стабилно, суво и сончево време, со мала до умерена локална...

Катерина Крстиќ / 3 септември, 2020 9:57

Во Скопје и околината ќе биде претежно облачно и нестабилно, повремено со пороен дожд, грмежи, засилување на ветерот и услови за локална појава на град. Максималната дневна температура ќе се искачи до околу 25 степени.

Нестабилно време до крајот на неделава- честа појава на врнежи и грмежи, значително опаѓање на температурите!

Денеска времето во Македонија и натаму ќе биде претежно облачно и свежо, на повеќе места со поројни врнежи од дожд и грмежи....

Катерина Крстиќ / 6 август, 2020 10:27

Кон крајот на денот, и во вечерните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени.

УШТЕ ДЕНЕСКА ПЕКОЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ- Од утре нестабилно време и услови за невреме!

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен,...

Катерина Крстиќ / 4 август, 2020 10:06

Повторен пораст на температурите ќе има во вторник кога максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени.

Детална временска прогноза: Конечно пад на температурите!

Во текот на денешниот ден локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер...

Катерина Крстиќ / 1 август, 2020 9:12

Во доцните попладневни и во вечерните часови, особено во северните предели ќе има локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 32 до 41 степен.

МАКЕДОНИЈА ВО ЖОЛТА ФАЗА: Денеска пеколни температури до 41 степен!

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и понатаму МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до...

Катерина Крстиќ / 31 јули, 2020 9:41

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со услови за локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се искачи до околу 30 степени.

Времето денеска нестабилно со појава на дожд, од среда стабилизирање!

Денеска времето во нашата држава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен...

Катерина Крстиќ / 6 јули, 2020 10:22

Локално, процесите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и во форма на НЕВРЕМЕ проследено со пообилен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

ВИКЕНД МЕТЕО АНАЛИЗА: Нестабилно со почеста појава на врнежи и грмежи – можно НЕВРЕМЕ

За време на овој викенд, нашата територија ќе се наоѓа под влијание на нестабилна воздушна маса, која особено во попладневните...

Катерина Крстиќ / 4 јули, 2020 9:02