Утринската температура ќе се движи од 3 до 12, а дневната од 21 до 27 степени.

ДЕТАЛНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува викендов!

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови каде што е можна појава на краткотраен...

Катерина Крстиќ / 2 октомври, 2020 10:34

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од источен и од североисточен правец. Максималната дневна температура ќе се искачи до околу 31 степен.

НАМАЛУВАЊЕ НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ: Детална временска прогноза за следните денови!

Денеска времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер...

Катерина Крстиќ / 15 септември, 2020 9:04

Кон крајот на денот, и во вечерните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени.

УШТЕ ДЕНЕСКА ПЕКОЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ- Од утре нестабилно време и услови за невреме!

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен,...

Катерина Крстиќ / 4 август, 2020 10:06

Во Скопје и околина времето ќе биде сончево и топло со мала до уо умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец, максималната дневна температура ќе се искачи до околу 33 степени.

Детално метео: Намалување на температурите- од оваа недела нестабилно време – услови за НЕВРЕМЕ

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен и од југоисточен правец. Максималните...

Катерина Крстиќ / 3 август, 2020 9:28

Повторен пораст на температурите ќе има во вторник кога максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени.

Детална временска прогноза: Конечно пад на температурите!

Во текот на денешниот ден локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер...

Катерина Крстиќ / 1 август, 2020 9:12

Локално, процесите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и во форма на НЕВРЕМЕ проследено со пообилен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

ВИКЕНД МЕТЕО АНАЛИЗА: Нестабилно со почеста појава на врнежи и грмежи – можно НЕВРЕМЕ

За време на овој викенд, нашата територија ќе се наоѓа под влијание на нестабилна воздушна маса, која особено во попладневните...

Катерина Крстиќ / 4 јули, 2020 9:02

Денес, особено долж Повардарието ќе дува умерен ветер од северен правец и истиот повремено ќе засилува. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 38 степени.

Детална временска прогноза: Пеколни температури до 38 степени!

Денеска и утре времето во нашата држава ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Во попладневните часови...

Катерина Крстиќ / 30 јуни, 2020 9:08

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во текот на ноќта ќе има услови за локален слаб дожд а ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура на воздухот се очекува да се искачи до околу 26 степени.

Променливо облачно и топло време- попладне дожд!

Во текот на денешниот ден во нашата држава ќе имаме променливо облачно и топло време. Во попладневните часови и во текот на...

Катерина Крстиќ / 5 јуни, 2020 10:19