Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со услови за локален, краткотраен и слаб дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, максималната дневна температура се очекува да се искачи до околу 22 степени.

Денеска и утре дожд и ветер- од средината на неделата затоплување на времето!

До крајот на денов, времето во државава ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено во западната половина...

Катерина Крстиќ / 1 јуни, 2020 9:25

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 23 степени, што значи и понатаму ќе бидат под просекот за овој дел од годината!

Нестабилно време се очекува пороен дожд: Услови за ретка појава на град!

Денес особено од пладневните часови па натаму на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, локална појава на грмежи,...

Стојче Бушин / 31 мај, 2020 10:39

Во Скопје и околината во текот на претпладнево ќе има повеќе сончеви периоди, додека попладне ќе биде променливо облачно со услови за повремен локален дож и услови за ретки грмежи.

ВИКЕНД МЕТЕО: Нестабилно време со врнежи од дожд низ целата земја!

Денес во текот на претпладнево ќе има повеќе сончеви периоди. Од пладневните часови пак ќе биде променливо облачно со повремен...

Стојче Бушин / 30 мај, 2020 9:12

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 16 до 24 степени.

ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ: Вака ќе биде времето во нашата земја!

До крајот на денов, времето во државава ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Локално ќе има услови за развој...

Стојче Бушин / 29 мај, 2020 9:30

Максималните дневни температури, се до крајот на оваа недела ќе бидат под просекот и ќе се искачуваат во интервалот претежно од 15 до 24 степени.

ВРНЕЖИ ОД ДОЖД: Во текот на денот се очекуваат грмежи низ нашата земја!

До крајот на денов, како и во текот на следните денови во нашата држава времето ќе биде променливо облачно со повремени локални...

Стојче Бушин / 28 мај, 2020 9:20

И во следните денови времето ќе се задржи променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер: Нестабилно време во Македонија!

До крајот на денов во државава ќе имаме променливо облачно време со повремен локален дожд. Локално ќе има услови и за нестабилност...

Стојче Бушин / 27 мај, 2020 8:17

Локално не се исклучува можноста и за поинтензивни атмосферски процеси, застапени во форма на НЕВРЕМЕ!

Продолжува нестабилно време: Пороен дожд и грмежи во Македонија!

Во текот на денешниот ден нашата територија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места ќе...

Стојче Бушин / 26 мај, 2020 9:37

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА НА ВРЕМЕТО: Од утре појава на врнежи и грмежи во Македонија!

До крајот на денов времето во државава ќе биде сончево со умерена локална облачност, особено долж Повардарието ќе дува умерен,...

Стојче Бушин / 23 мај, 2020 10:14