Најново метео

ДО ПЕТОК СТАБИЛНО, СУВО, СОНЧЕВО И ТОПЛО – ЗА ВРЕМЕ НА ВИКЕНДОТ ГОЛЕМА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО! ПОГЛЕДНЕТЕ ЗА ШТО СТАНУВА ЗБОР

До петок нашата територија и понатаму ќе се наоѓа под влијание на стабилна, сува и ТОПЛАвоздушна маса од југ. Времето ќе биде...

Катерина Крстиќ / 1 ноември, 2022 7:11

Најново метео

НАЈНОВА ДЕТАЛНА МЕТЕО АНАЛИЗА ЗА МАКЕДОНИЈА И ТОА ЗА СЛЕДНИТЕ СЕДУМ ДЕНОВИ! ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НЕ ОЧЕКУВА

Под влијание на стабилна, сува и релативно топла воздушна маса од југ и во следните седум денови времето во Македонија ќе...

Едмонд Бекири / 29 октомври, 2022 8:49

Астрономското време е она што го користиме од октомври до март, односно зимско време

Утре ги враќаме часовниците еден час наназад

Ноќта на 30 октомври мораме да ги поместиме стрелките на часовниците еден час наназад поради зимското сметање на времето. Промената...

Перо Милчин / 8:45

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје сончево со слаб до умерен северен ветер.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и топло време

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. ...

Перо Милчин / 26 октомври, 2022 7:10

Овој викенд стрелите на часовникот ќе се вратат еден час назад, односно во недела во 3 часот наутро ќе се смета дека е 2 часот, што значи дека останува зимското сметање на времето.

Стрелките на часовниците ќе се поместат викендов- останува зимското сметање на времето

Овој викенд стрелите на часовникот ќе се вратат еден час назад, односно во недела во 3 часот наутро ќе се смета дека е 2 часот,...

Мате Парлоф / 25 октомври, 2022 16:15