Пред три години, Србија избра претседател кој воспостави и спроведува политика на воена неутралност.

Вулин: Откако Вучиќ е шеф на државата, Србија е ПОДОБРА И ПОСИЛНА, а граѓаните се побезбедни!

Претседателот на социјалистичкото движење, Александар Вулин, вели дека Србија е подобра и посилна држава, а Србите се побезбедни,...

Рејхан Бајрами / 31 мај, 2020 13:00

Српска Република пренесува дека Вулин му порачал на Пендаровски ,,да продолжи да молчи на јзикот што никој, освен Србија, не му го признава“.

Вулин со скандалозна изјава: „Пендаровски да молчи на јазикот кој никој не му го признава, освен Србија“

,,Како ќе се реши проблемот со Косово и Метохија, ќе одлучи Србија, а претседателот на Република Македонија, Пендаровски, никој...

Перо Милчин / 16 мај, 2020 11:57

Сигурен сум дека се ќе биде добро затоа што Вучиќ е тврдоглав и јак, а не поради што ги слуша докторите, рече Вулин.

ВУЛИН: Верувам дека Вучиќ ќе биде добро, тој е ЈАК И ХРАБАР ЧОВЕК!

Министерот за Одбрана на Република Србија, Александар Вулин изјави денеска дека е сигурен дека претседателот Вучиќ ќе биде...

Сара Фемина / 16 ноември, 2019 11:30

Вулин не сфаќа дека сите граѓани на Македонија се загрижени поради влошувањето на односите меѓу Белград и Приштина.

Геровски удри жестоко по српскиот министер : “Мал е Вулин да го замолчува Пендаровски„

Министерот за одбрана на Србија, Александар Вулин, остро реагирал на изјавата на македонскиот претседател Стево Пендаровски...

Перо Милчин / 2 јуни, 2019 11:58

Првиот гаф на македонскиот претседател Пендаровски

Вулин со дипломатски шамар за Пендаровски: Како што молчиш за Голема Албанија така молчи и за Србија !

Министерот за одбрана на Србија Александар Вулин жестоко одговори на изјавата на претседателот Стево Пендаровски дека грозна...

Узунов Бобан / 1 јуни, 2019 17:43