Во исто време, Питер Бен Ембарек, шеф на тимот на СЗО што го истражува потеклото на ковид-19, рече дека истрагата дошла до нови информации, но дека драматично не ја променила сликата за појавата.

КИНЕСКИ И ЕКСПЕРТИ ОД СЗО: Невозможно е да се утврди кое животно е извор на короната

Вирусот што предизвикува ковид-19 циркулирал во други региони пред да биде идентификуван во центарот на кинескиот град Вухан...

Перо Милчин / 9 февруари, 2021 14:12

Заедно со неговата сопруга и мајка, 39-годишниот од Чешир беше меѓу 83-те Британци евакуирани од кинески град, идентификуван како извор на ковид-19.

БРИТАНЕЦ ЗАЖАЛИ ШТО ГО НАПУШТИ ВУХАН: Ми рекоа дека ќе бидам безбеден дома!

Кога на Британецот Мет Ро му беше наложено да го напушти Вухан, тој сериозно го сфати советот. Точно една година подоцна,...

Мирко Бачиќ / 31 јануари, 2021 11:41

12 месеци подоцна, ковид-19 однесе 1,9 милиони животи во низ целиот свет.

ПРЕД ЕДНА ГОДИНА, КОРОНА ГО ЗЕДЕ ПРВИОТ ЖИВОТ: Сега Вухан стана оаза на короната, еве како живеат луѓето сега таму(ВИДЕО)

Пред една година, Кина ја објави првата смрт од новиот коронавирус во Вухан! 12 месеци подоцна, ковид-19 однесе 1,9 милиони животи...

Перо Милчин / 11 јануари, 2021 13:09

Во април, Ли избега од Хонг Конг во Америка, наводно, со цел да го предупреди светот за пандемија. Оттогаш, се крие од страв за нејзината безбедност. Таа тврди дека нејзините шефови во Хонг Конг, каде работела во лабораторија призната од СЗО, ја замолкнале кога сакала да ја предупреди јавноста за круната во декември минатата година.

КИНЕСКА ДОКТОРКА СО ШОКАНТНИ ДОКАЗИ: Коронавирусот е направен во лабораторија во Вухан- овој извештај покажува се!

Ли Менг Јанг, вирусолог од Кина, објави извештај што треба да биде доказ дека вирусот корона е создаден во лабораторија во...

Катерина Крстиќ / 16 септември, 2020 10:21

И секако ова беше доволна причина да започнат теориите на заговор за вмешаноста на поранешниот американски државен врв во креирањето на коронавирусот, заедно со семејството Гејтс...

ОБАМА И СОПРУГАТА НА БИЛ ГЕЈТС ВО ЛАБОРАТОРИЈА ВО ВУХАН ВО 2015? Интернетот гори поради оваа фотографија!

На социјалните мрежи Твитер и Фејсбук завладеа општ хаос откако се појави фотографија од 2015 година, на која може да се види...

Катерина Крстиќ / 18 јули, 2020 12:03

Имено тој е еден од оние кои бараат поагресивно однесување кон Кина. 

„Вистината ја кријат како и за Чернобил“: Американци откриваат шокантни тајни за коронавирусот!

66- годишниот Стив Бенон кој е еден од оние кои му помогнаа на Трамп за победата на претседателските избори во 2016 година а воедно...

Катерина Крстиќ / 15 јули, 2020 10:46

Цела Европа отвара граници, почнува туризам во Грција, Црна Гора, во Хрватска... Србиве играат фудбал со публика, полни кафани и трговски центри низ Бугарија...

ЛАТАС: На Филипче и Заев им требаат гласови за избори, а не здрави граѓани

И, додека дремете три дена дома во карантин во време на Духовден, како ви се гледа сега Венко Филипче, а? Од партискиот херој...

Перо Милчин / 7 јуни, 2020 20:58

Според последните анализи, пациентите од северните провинции Џилин и Хајлонгџианг го имаат вирусот во нивните тела подолго и мора да бидат негативни кога ќе се опорават од ковид-19, рече Киу Хаибо, еден од најдобрите кинески лекари во интервју на државната телевизија.

МОЖЕБИ Е КОРОНА НО МОЖЕБИ И НЕ Е: Новото жариште во Кина ги збуни научниците, еден од одговорите е НЕВЕРОЈАТНА МУТАЦИЈА!

Кинеските лекари забележаа дека во новите случаи од жариштето на северо-истокот на земјата, инфекцијата со коронавирус се...

Катерина Крстиќ / 20 мај, 2020 23:04