Претседателот Вучиќ и министерот за здравство Златибор Лончар ќе примат кинеска вакцина против вирусот корона.

ВУЧИЌ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРА ЗА 7 ДЕНА: Еве за која вакцина станува збор!

Српскиот претседател Александар Вучиќ и министерот за Здравство Златибор Лончар ќе ја примат кинеска вакцина! Претседателот...

Мирко Бачиќ / 18 јануари, 2021 20:08

5.000 дози вакцина „Фајзер-Бајонтек“ одат кај здравствените работници низ цела Србија, а 5.000 дози во геронтолошките центри и институциите за социјална заштита.

До крајот на неделата во Србија ќе се вакцинираат 11.000 лица со вакцината против корона!

Од денес започнува имунизацијата на здравствените работници, проследена во првиот круг од 1.200 дози на вакцините „Спутник...

Стојче Бушин / 5 јануари, 2021 8:25

Таткото на претседателот на Србија, Анѓелко Вучиќ, вечерва беше примен во болницата на Бежанијска коса, каде исто така се бори против вирусот корона.

СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Таткото на српскиот претседател Александар Вучиќ итно пренесен во болница!

Таткото на српскиот претседател Александар Вучиќ, Ангелко Вучиќ вечерва итно е пренесен во болницата на Бежаниска коса каде...

Перо Милчин / 31 декември, 2020 22:00

Никогаш не зборувал отворено за неговите три деца - каква врска има со најстариот Данило, зошто е премногу заштитнички настроен кон својата ќерка Милица и како игра со најмладиот Вукан.

ИНТЕРВЈУ СО СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Еве како Вучиќ ја слави Новата година и какви подароци купи за неговите деца

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, обично го гледаме сериозен и строг во неговите јавни настапи. Во новогодишниот...

Сара Фемина / 30 декември, 2020 22:36

Вучиќ вчера изјави дека Србија е подготвена да и помогне на Хрватска, како на технички, така и на финансиски план, и дека се надева дека земјотресот поминал со минимални жртви.

Србија донираше МИЛИОН ЕВРА помош на Хрватска!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, испратил писмо до Владата на Србија во кое бара еден милион евра да бидат префрлени...

Мирко Бачиќ / 11:52

Вучиќ го посети Крушевац придружуван од директорот на БИА, Братислав Бата Гачиќ, родум од Крушевац!

СРБИЈА ОТВОРИ УШТЕ ЕДНА БОЛНИЦА ЗА 4 МЕСЕЦИ: Погледнете ја новоотворената болница Ковид во Крушевац, првите пациенти ќе пристигнат утре наутро(ФОТО)

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, пристигна во Крушевац, каде во 11 часот присуствуваше на отворање на нова болница...

Перо Милчин / 20 декември, 2020 14:17

- Верувам дека комесарот Оливер Вархелји ќе даде се од себе, тој ја работи својата работа на професионален и добар начин и мислам дека ја сака нашата земја и ќе помогне од секој поглед - изјави Вучиќ пред новинарите во Крушевац и додаде дека Србија има многу пријатели!

ВАКЦИНАТА НА ФАЈЗЕР ЌЕ СТИГНЕ ЗА ТРИ ДЕНА: Претседателот Вучиќ во Крушевац откри кој прв ќе се вакцинира

Во следните два-три дена ќе пристигне одредена, помала количина вакцини Фајзер за домови за стари лица, најави претседателот...

Мирко Бачиќ / 12:51

Утрово, како и секој домаќин што го слави овој светител, донесе славски колач во црквата со машкиот дел од семејството!

ВУЧИЌ СЛАВИ СВ. НИКОЛА: Заедно со братот и синот Данило во црква го донесе славскиот колач

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска ја слави најпопуларната слава Свети Никола! Утрово, како и секој домаќин...

Мирко Бачиќ / 19 декември, 2020 12:04