Оваа дневна болница ќе биде на располагање на сите пациентки на коишто им е потребна интервенција.

ГАК доби нова Дневна болница со медицинска опрема

ГАК доби нова Дневна болница со медицинска опрема. Оваа дневна болница ќе биде на располагање на сите пациентки на коишто...

Мирко Бачиќ / 8 јануари, 2021 16:11

Како што информираа за Слободен Печат, оваа метода за која од ГАК тврдат дека се подготвени, требало да започне уште од минатата година но било одложено поради пандемијата.

ГАК најавува: Наскоро абортусот ќе се извршува со таблетки

Откако медикаментозниот абортус минатата година беше ставен во Законот за прекинување на бременоста, денеска од ГАК најавија...

Катерина Крстиќ / 30 септември, 2020 20:54

Веднаш и бил земен тест за Ковид-19 и додека се чекал резултатот од тестот кој бил негативен и била земена крв за лабораториски иследување и за утврдување на крвната група на пациентката, која до тој момент, поради неконтролираната бременост, не била позната.

Детали за починатата родилка и нејзиното бебе- ова е причината за смртта!

Четириесетгодишната родилка и нејзиното бебе починаа вчера попладне на Клиниката за гинекологија. Ккао што соопшти дежурната...

Катерина Крстиќ / 20 септември, 2020 14:58

Трагичниот случај за телевизија Канал 5 го потврди директорката на Гинекологија, Викторија Јовановска која повеќе детали најави за утре.

Трагедија на скопска Гинекологија- починаа родилка и нејзиното бебе!

Вчеравечер на Клиниката за гинекологија и акушерство во Клиничкиот центар ,,Мајка Тереза” во Скопје, починала родилка, врз...

Катерина Крстиќ / 8:39

Докторот од приватната болница која ја пораѓал скопјанката е во самоизолација. Во разговор за Телма вели дека за сега се чувствува добро и се уште е рано да се тестира на Ковид 19.

ГАК: И да не го знаела резултатот, родилката требало да каже дека свекорот се тестирал и е сомнителен на Ковид 19

И да не го знаела резултатот , требало да каже дека свекорот се тестирал- Директорката на ГАК Викторија Јовановска за Телма...

Владо Марин / 13 јуни, 2020 16:28

Јовановска е револтирана од начинот на однесување на дел од пациентите, кои дури им се закануваат ако ги сместат нивните блиски во изолација.

Јовановска од ГАК: Пациентите ни се закануваат ако ги ставиме во изолација (ВИДЕО)

По скандалот со родилката во гинеколошко акушерската клиника кој го објави Слободен Печат во кој трудница која се претставила...

Катерина Крстиќ / 12 јуни, 2020 11:59

Шејнур Салиу - дали ова е родилката од „угледно семејство“ која сокрила дека свекорот има Корона и довела во опасност медицински персонал во ГАК, како и во “Ре-Медика“?

Шејнур Фејзула Салиу е родилката од “угледно семејство“ која не кажала дека има свекор со Корона?

Изминатиов викенд жена “докторка од угледно семејство“ дошла да се пораѓа на Гинеколошката клиника во Скопје без да каже...

Данаил Михајловски / 11:08