Тежок гаф на Владата, уште пред да биде реконструирана

Непознавањето на Заев дека не може да биде и премиер и министер за финансии е голем гаф на целата Влада ! !

Магазин вчера пишуваше дека претседателот на Владата Зоран Заев не може да биде и министер за финансии бидејќи има судир...

Узунов Бобан / 26 јуни, 2019 14:26

Првиот гаф на македонскиот претседател Пендаровски

Вулин со дипломатски шамар за Пендаровски: Како што молчиш за Голема Албанија така молчи и за Србија !

Министерот за одбрана на Србија Александар Вулин жестоко одговори на изјавата на претседателот Стево Пендаровски дека грозна...

Узунов Бобан / 1 јуни, 2019 17:43

Нов гаф на премиерот Зоран Заев

Заев верува дека Велика Британија и Македонија се исто економски и политички силни ? (видео)

Вчера Зоран Заев оствари официјална средба со австрискиот канцелар Себастијан Курц при што премиерот изјави дека Велика...

Узунов Бобан / 31 јануари, 2019 8:21

Некој да пренесе на партијата на Јанко Бачев, дека Дорис Лојтхард не е претседателка на Швајцарија, но и дека Швајцарија ја призна Македонија под уставното име пред 25 години

Поранешната претседателка на Швајцарија, Дорис Лојтхард, со поддршка за уставното име на Македонија

Дорис Лојтхард е швајцарска политичарка и правничка. Членка е на Демохристијанската народна партија на Швајцарија.  Во...

Мирко Бачиќ / 11 септември, 2018 8:50

Гафовите од средбите на Заев со Курц не престануваат, сега од Пи Ар службите на премиерот се фалат дека Австрија не чека во НАТО, иако таа никогаш не била членка во организацијата

Заев на средбата со Курц побарал поддршка од НАТО, каде Австрија не е членка?

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, пред Владата кон крајот на минатата недела со низа скандали и гафови го пречека австрискиот...

Мирко Бачиќ / 10 септември, 2018 12:43

Ахмети го надмина Заев, па побара поддршка за ЕУ интеграции од амбасадорот на Кралството Норвешка во Македонија, држава која никогаш не била членка на европската организација

Ахмети не знае дека Норвешка не е во ЕУ?

Претседателот на на Демократската унија за интеграција Али Ахмети оствари средба со норвешкиот амбасадор Арно Санес Бјотнстад...

Мирко Бачиќ / 9 септември, 2018 9:19

Никако да имаат крај гафовите на премиерот Заев, па вчера се обиде да го "прошета" јарболот со германското знаме на сред прес конференција со Канцеларката Ангела Меркел

Заев се “заби” во јарболот со знамето на Германија (видео)

По срамот со летонското, наместо австриското знаме, при посетата на австрискиот канцелар Курц, премиерот Заев вчера лично...

Мирко Бачиќ / 9:04