Мојот пријател Џељо Хоџиќ напиша коментар во одбрана на Бени Шаќири и ми го понуди за објавување во Плусинфо.

Извини сестро, мора ние да му го ПОПУШИМЕ на Шаќири или може и Петре, на пример?

Уау! Попушите му понос! Бидејќи сите сме ја слушале Азра, нели, знаеме на каков „понос“ мисли Нора. Е ова веќе е невидена дрскост....

Рејхан Бајрами / 23 јуни, 2019 9:15

Пендаровски истакнал дека како и досега, ќе се залага за заштита на достоинството и интегритетот на новинарската професија и професионалните медиуми секогаш ќе ја имаат неговата поддршка.

По заканите, Пендаровски го прими новинарот Героски

Откако новинарот Бранко Героски замина во седиштетео на СДСМ да го бара заканувачот кој му се заканувал дека ќе го „бања...

Весна Петровска / 21 јуни, 2019 11:40

-Доцна синоќа примив закана од лик кој се претстави како дел од обезбедувањето на СДСМ. Побарав лидерот и партијата да се оградат. Од луѓето од секторот за комуникации бев известен дека ова лице не е вработено во СДСМ. Го добив одговорот за да утврдам дали некој лажно се претставува. На мене сега останува да одлучам да го пријавам случајот во полиција. Ова е единствената писмена закана по серијата написи кои предизвикаа бура во јавноста. Тука не ги сметам секојдневните настани како снимање зад грб, но не ги сметам за закани, рече Героски.

Героски доби закани од СДСМ – новинарот се уапати на Бихачка да го бара заканувачот

Новинарот Бранко Геровски добивал закани директно од СДСМ поради неговите објави, тој рано утринава замина на Бихачка за...

Весна Петровска / 10:39

Новинарот Бранко Героски под закани од обезбедувањето на СДСМ

(фото) Бранко Героски добил закани од обезбедувањето на СДСМ, “гледај да не те бањаат во Вардар”

  Новинарот Бранко Героски синоќа на својот фејсбук профил објави дека примил закани од лице кое за себе тврдело дека работело...

Узунов Бобан / 7:48

Героски ја прозва Шеќеринска

Героски со видео потсетување до Шеќеринска: Ветивте Влада со 20 министри, колку (ќе) имате сега ?!

Бранко Героски со видео потсетување до потпретседателот на Владата Радмила Шеќеринска за нејзиното предизборно ветување...

Узунов Бобан / 20 јуни, 2019 15:25

Продолжува скандалот со рекетирање кој го објави Бранко Героски

Героски објавува дека е под притисок на рекетарската банда, дали ќе постапи Јавното Обвинителство ?

Продолжува скандалот со рекетирање на бизнисмени кој го објави Бранко Героски и го опиша како спрега помеѓу сопственик на...

Узунов Бобан / 18 јуни, 2019 8:58

Продолжува серијалот на објавувања на случаи на рекет од страна на новинарот Бранко Героски.

Героски објави трет случај на рекет каде биле платени 200.000 евра, се споменува и СЈО

Продолжува серијалот на објавувања на случаи на рекет од страна на новинарот Бранко Героски. Во нова колумна насловена “Како...

Узунов Бобан / 17 јуни, 2019 8:52