Героски посочи дека сите стории за кои пишуваше повторно ќе се актуелизираат  за изборите.

Героски за мерките превземени за коронавирусот: Се доцни комплетно по секој основ!

Денеска во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија новинарот Бранко Героски кој воедно беше оној кој ја откри аферата...

Катерина Крстиќ / 16 јуни, 2020 20:55

Македонија денес, пред почетокот на летната туристичка сезона, во време кога земјите од Европа и од Балканот, чекор по чекор, ги отвораат границите и овозможуваат слободен проток на луѓе, наликува токму на еден таков ќенеф.

ГЕРОСКИ: Ќенефот Македонија!

Во четврто одделение беше, ако не се лажам, кога на час по српскохрватски јазик, добивме задача сите да смислиме по еден збор...

Катерина Крстиќ / 9 јуни, 2020 11:45

Но, тие написи не го објаснија мотивот на директорот на ФЗОМ Ден Дончев во 2018 година да врши жестоки притисоци врз угледната шведска компанија „Диаверум“ да се откаже од намерата да ја купи македонската компанија „Диамед“ и да стане вториот македонски оператор на услуги за дијализно болни лица. Тие притисоци на 1 ноември 2018 година кулминирале со формално писмо на Министерството за здравство до шведската компанија, кое содржи суптилни, но јасни закани до странскиот инвеститор. Тоа писмо веќе го објавив, како и одговорот на шведската компанија.

ГЕРОСКИ: Дали Ден Дончев, со Зоран Милевски Кичеец како посредник, изрекетирал 824.000 евра од сопственичката на „Диамед“?

Лице блиско до поранешната сопственичка на „Диамед“, во проширена кривична пријава против Ден Дончев, во која е додаден...

Катерина Крстиќ / 19 мај, 2020 22:01

Воопшто не ми е намерата да го бранам Ден, напротив со задоволство ќе читам сѐ што Героски ќе напише во корист на јавното добро.

Георгиевски: Героски има искинато повеќе чевли од моиве за Дончев да добие директорско место!

Љубчо Георгиевски преку статус на Фејсбук одговори на колумната на Бранко Героски на Плусинфо „Љубчо, кажи кој ти го наметна...

Перо Милчин / 15 мај, 2020 20:23

Дали има вистина во легендата дека Љубчо бил повикан во таа амбасада, каде што бил советуван да го предложи Ден Дончев како заедничко кадровско решение со Обединети за Македонија?

Љубчо, кажи кој ти го наметна Ден Дончев – да не беше случајно по муртинска линија?

 Да се потсетиме на еден скорешен Фејсбук статус на Љубчо Георгиевски, поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, објавен ден по...

Стојче Бушин / 0:41

Можеме, секако, да речеме дека Боки начекал еден куп будалетинки со нив да се заебава, дека начекал село без кучиња – и можеби и во тоа има вистина, нели – но не треба да негираме дека во случајот на овој лик имаме еден среќен спој,

ГЕРОСКИ ЗА ДОАЃАЊЕТО НА БОКИ 13 НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА: Двајцата лидери, Зоки и Боки

„За вас можеби ќе биде банално, некои аналитичари можеби ќе сметаат дека сум полудел, од овој момент кажувам дека пред вас...

Катерина Крстиќ / 7 мај, 2020 23:38

Аферата „Диамед“ има уште една, клучна, рекетарска епизода.

Дали Ден Дончев земените 2 милиони ќе ги вози за Австралија?

Контроверзниот Ден Дончев поднесе оставка на местото директор на Фондот за здравствено осигурување на Македонија. Како...

Сара Фемина / 5 мај, 2020 19:20

Директорот на Фондот за здравство Ден Дончев поднесе оставка.

ГЕРОСКИ ВЕЧЕРВА СО ЕКСКЛУЗИВНА БОМБА ВО 19 ЧАСОТ: Зошто навистина Ден Дончев поднесе оставка?

Вечерва во 19 часот новинарот Бранко Героски на порталот Плус инфо во 19 часот, ексклузивно ќе открие зошто навистина директорот...

Рејхан Бајрами / 15:28