Досега од смртоносниот коронавирус во Кина умреле 361 луѓе, а повеќе од 17 000 се заразени од вирусот што избувна во Вухан.

ХИТ НА СЕДНИЦАТА НА СЗО: Се закашла, па порача пред сите – НЕ ГРИЖЕТЕ СЕ, НЕ Е КОРОНА ВИСРУС (видео)

Шефот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејсус, денеска на седницата започна да кашла, потоа...

Перо Милчин / 3 февруари, 2020 21:27