Босанскиот пејач искрено раскажа за неговиот пат до „Бијело Дугме“, за тоа што значи да се живее вистинскиот рокенрол, но и многу негови приватни приказни, за сопругата Маријана, за децата, за внуците.

БЕЗ СКРШЕН ДЕНАР ВО ЏЕБ: Ален Исламовиќ – немав пари, па спиев по автомобили!

Легендарниот Ален Исламовиќ од бендот „Бијело Дугме“ кој беше гостин во емисијата „Еден на еден“ со Жаре Димитриевски...

Весна Петровска / 10 јануари, 2020 12:14

Тој изјави дека е вчудоневиден од леснотијата со која министерот за финансии вели дека буџетот добро се полни.

„ЗАЕВ е практично како е мал деспот без процедура, без јавен оглас и без да има интервјуа„

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на Алфа телевизија на емисијата „Отворено„ рече дека ако од одлуките...

Перо Милчин / 13 јуни, 2019 19:38

Во емисијата беше прашан зошто две години се анализираше состојбата на МВР, министерот истакна дека тоа е лоша констатција во јавноста.

Ветинг во МВР мора да има: Спасовски открива – Има вработени во МВР побогати од бизнисмени

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој вечерва е  гостин во емисијата „Отворено“на телевизија 24  изјави дека...

Весна Петровска / 11 јуни, 2019 22:05

За нас е важно и покрај сите неуспеси на оваа влада, покрај сите недостатоци кои што се резултат на нивното функционирање изминатите две години да не бидат казнети граѓаните.

Мицкоски: „Граѓаните на Македонија не треба да бидат казнети поради политиките на СДСМ и Заев„

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Топ Тема на Телма Телевизија, рече дека единственото обвинение покренато после...

Перо Милчин / 10 јуни, 2019 21:23

Претпоставувам дека продолжува Зоран Заев да ги отплаќа долговите практично на она што него го опозиционираше таму каде што е веќе еве трета година по ред во Република Македонија, додаде Мицкоски.

Христијан Мицкоски: „Пописот без консултации е политичка трговија како на зелен пазар„

Во вечерашното гостување во емисијата Топ тема, лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, рече дека не е можно да се носат...

Рејхан Бајрами / 20:54

Парадата на гордоста ќе се одржи на 29 јуни во Скопје.

Хомосексуалците бараат Заев да застане на ЧЕЛО да ја предводи парадата!

Уранија Пировска која претседателката на Хелсиншки Комитет лично го покани премиерот Зоран Заев, да биде дел од првата парада...

Перо Милчин / 4 јуни, 2019 11:29

На аеродромот предвидено е да има свечен пречек, по што високите гости се упатат кон Собранието.

Столтенберг на гости во Македонија- ЌЕ СЛЕТААТ СО ДВА АВИОНИ!

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, и Северноатлантскиот совет доцна попладнево се очекува да пристигнат на...

Рејхан Бајрами / 2 јуни, 2019 9:24

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе гостува во телевизија ТВ 21.

Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува на ТВ 21 во 21:30 часот!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе гостува во телевизија ТВ 21. Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ,...

Сара Фемина / 16 април, 2019 17:33