Граѓаните на Штип своето право на глас можат да го дадат за еден од петмината кандидати за градоначалник.

ДИК: До 9 часот излезеноста во Штип 2,94, а во Пласница 7,37 отсто

Граѓаните на општините Штип и Пласница денеска гласаат за избор на нов градоначалник. Избирачките места се отворени во 7,...

Рејхан Бајрами / 13 декември, 2020 10:13

Денеска гласаат болните и изнемоштените, исто така во домашни услови и под посебни Ковид протоколи, како и осудените лица во петте казнено поправни установи во земјава.

ИЗБОРИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК: Во Штип гласаат болните, немоќните, осудениците и станарите на геријатриските домови

Сите 12 граѓани позитивни на Ковид 19 или во изолација, кои по електронски пат се пријавија за гласање во ОИК го искористиле...

Рејхан Бајрами / 12 декември, 2020 8:37

Дарувањето крвна плазма спасува човечки животи, напиша Георгиевски на својот официјален Фејсбук профил.

Градоначалникот Георгиевски донираше крвна плазма

Денеска на Институтот за трансфузиона градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски донираше крвна плазма. На средината...

Катерина Крстиќ / 7 август, 2020 18:07

Универзална е габарит кој што ги надминува правата на еден човек да одлучи за нејзината судбина, па макар тој човек да е градоначалникот на Скопје.

Шилегов за Слободен печат: Универзална сала нема да се руши!

Универзалната сала како културно обележје на главниот град и како објект на современата македонска култура со кое јавноста...

Катерина Крстиќ / 31 јули, 2020 9:57

Тој посочи дека денеска од епидемиолошката служба при ЦЈЗ Куманово побарал да ги разгледа резултатите од тестирањата, по потреба да го повтори тестирањето и под ИТНО да достават барање за укинување на решенијата за самоизолација за него и членовите на неговото семејство и сите негови контакти посочени во епидемиолошка анкета.

Градоначалникот на Куманово негативен на коронавирусот!

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски денеска на својот официјален Фејсбук профил објави дека сите членови на...

Катерина Крстиќ / 23 април, 2020 23:02

Имено тој не истакна од каде би можело да го фати вирусот и дали имал контакт со заразено лице.

Градоначалникот на Куманово заболен од коронавирус!

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, е заразен со коронавирусот. Тој денеска на својот официјален Фејсбук профил...

Катерина Крстиќ / 16 април, 2020 11:56

Потребно е градоначалникот Константин Георгиески да “собере храброст” и да си ја врши работата за која е избран и да ги почитува правниот поредок на Република Македонија.

ЛЕВИЦА: Градоначалникот на Охрид да собере храброст да ја врши работата за која е избран!

Несреќната изјава на градоначалникот на Охрид од редовите на СДСМ, Константин Георгиески, дадена вчера во емисијата “Стадион”...

Рејхан Бајрами / 31 март, 2020 21:22

-Овој пат се работи за нас и овојпат Македонија мора да излезе како победник од оваа битка.

Во услови на криза општина Ѓорче Петров и Наумоски трошат 10.999.960 денари за партиски вработувања

-Општина Ѓорче Петров наместо бескомпромисно да почне да се бори со корона вирусот на 12.03.2020 година склучила договор во вредност...

Рејхан Бајрами / 28 март, 2020 21:23