Инаку денеска беше соопштено од страна на првиот човек на регулаторната комисија дека оскапува струјата за 7,4 отсто, а броењето по новата тарифа ќе започне од септември.

Мицкоски: Повисоката цена на струјата, е сериозен удар врз граѓаните!

На својата официјална Фејсбук страна, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пишува дека иако власта не ветила остварила...

Катерина Крстиќ / 31 јули, 2020 15:49

Палење, поплави, кршење, насилно влегување во туѓи станови, демолирање на заедничкиот влез, агресија и сексуални закани кон жените во зградата, се само дел од секојдневните сцени што ги приредуваат браќата.

Хорор во зграда во Аеродром – шокантно видео од станот – институциите немаат решение!

Станарите зградата на улицата „Коста Новаковиќ“ во населбата Аеродром , со години живеат во страв бидејќи се изложени на...

Весна Петровска / 20 јануари, 2020 9:54

-Горно маало Волково кога ќе се заврши со канализација? Каде е проширувањето на улицата, каде се тротоарите, каде се градинките, ништо немаме. Горно маало немаме ништо и воопшто не сме задоволни со ништо. Сите кажувате, кога и да дојдете само кажувате, а немате ништо исполнето Од сред село на кај Кучково патот што, е поминете господине да видите по какви улици одиме ние, каде ни учат децата, по какви калови одат децата, подвикнала една од присутните жени.

Жителка на Ѓорче Петров го направи „ПАРТАЛ“ Заев – премиерот ОВА не го очекуваше!

Со бројни изливи на незадоволство на граѓаните од населбата Горно маало во селото Волково во општина Ѓорче Петров заради...

Весна Петровска / 5 декември, 2019 19:51

Анализата на Евротинк покажува дека за разлика од лани, негативното мислење за Бугарија се зголемило за 20 проценти, односно од 0,5 отсто во 2018 година, сега изнесува 23,1 проценти, со што, според претставници на Евротинк, таа ја заменува традиционалната позиција на Грција.

Македонските граѓани сметаат дека Бугарија е наш најголем непријател

Најголем дел од македонските граѓани сметаат дека најголем надворешен непријател на Македонија е Бугарија, покажуваат...

Катерина Крстиќ / 15 октомври, 2019 20:27

Претседателите на општинските организации се оние што се прво одговорни од аспект на СДСМ на микро ниво, на ниво на општинска организација.

ЗАЕВ: Јас сум прв одговорен во Македонија и граѓаните од мене бараат кадровски решенија!

Во почетокот на јуни премиерот Зоран Заев ќе ја соопшти одлуката кои министри, директори на јавни институции, шефови на подрачни...

admin@magazin / 24 мај, 2019 18:10

Граѓаните кои живеат подобро ќе гласаат за Пендаровски, а оние кои се незадоволни би гласале за Гордана Силјаноска

Задоволните од Заев ќе гласаат за Пендаровски, незадоволните од власта ќе гласаат за Силјановска Давкова!

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, во вчерашниот ТВ дуел со Мухамед Зекири (СДСМ) на МРТ, анализираше дека овој пат...

Данаил Михајловски / 28 март, 2019 9:09

СДСМ има намера со своите лаги и штетни политики да ја труе јавноста и во 2019 –та година, обвини ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ : “СДСМ во 2019 ќе ја труе јавноста”

Партијата предводена од аболицираниот криминалец Зоран Заев не само што им ја зацрни 2018 година на граѓаните, туку очигледно...

admin@magazin / 31 декември, 2018 11:47