Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека советникот Шпат Касапи од кабинетот на вицепремиерот Артан Груби е разрешен поради поседување дрога, оценувајќи дека не може лице на такво високо ниво да биде поврзано со недозволени активности.

Груби го разреши советникот Касапи, кој неодамна бил фатен со дрога

Првиот вицепремиер Артан Груби претходно денеска за „360 степени“ и за други медиуми“ потврди дека утрово го разрешил Шпат...

Рејхан Бајрами / 28 декември, 2020 17:51

Не сме повредени ниту јас ниту некој од мојата придружба.

СЕ ОГЛАСИ ГРУБИ ОТКАКО МУ БЕШЕ ДЕМОЛИРАНО ВОЗИЛОТО: Не сум повреден- ова се деталите!

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, за 360° потврди дека вчера пред Собранието...

Рејхан Бајрами / 15 декември, 2020 6:36

Денес околу 12,00 часот пред Собрание на РСМ од страна на В. Ј. (38) год. било скршено предното ветробранско стакло од ПМВ Пасат сопственост на Влада на РСМ!

ЕКСКЛУЗИВНО: Нападнат Артан Груби!

Инцидент се случил претпладнево пред Собранието, кога изреволтирана жена ја искршила шофершајбната на службениот автомобил...

Перо Милчин / 14 декември, 2020 20:18

Груби потенцираше дека според него нема никави предлози на маса, секако дека има дискусии на средбите и има размна на деа и размислувања за надминување на проблемите.

ГРУБИ ЗА ТВ 24: НЕ ТРЕБА ИСТОРИЈАТА ДА НИ БИДЕ ПРЕЧКА ЗА ИДНИНАТА

Вицепремиерот Артан Груби во 24 анализа се осврна и на односите со Бугарија. Тој истакна дека комисиите продолжија со работа...

Владо Марин / 15 октомври, 2020 20:44

Сега Груби тврди дека треба да се донесе посебен закон за оваа категорија административци.

Груби: Законски не можат да се избркаат рамковните, ако одбијат да работат

Немало законски начин како да им се даде отказ на т.н. рамковни вработени, ако одбијат работа во некоја од институциите. И...

Владо Марин / 12 октомври, 2020 7:10

Груби во оваа Влада доби функција која прв пат е воведена, а тој според правилата ќе го заменува премиерот Зоран Заев кога ќе биде отсутен.

Анкетен лист на новиот вицепремиер Груби- Има милионски објект, стан и депозити

Стан вреден 100.000 евра во Скопје, две возила и повеќе депозити, пријавил во анкетниот лист првиот вицепремиер Артан Груби,...

Владо Марин / 27 септември, 2020 3:15

Груби денеска го одбележува 16. роденден на неговата ќерка Хера со која сподели и заедничка фотографија на социјалните мрежи!

Ќерката на Артан Груби порасна во вистинска убавица: Дали личи на нејзиниот татко(ФОТО)

Вицепремиерот во Владата на Република Македонија кој е воедно и министер за политички систем, Артан Груби денеска има...

Владо Марин / 15 септември, 2020 23:06

На средбата Груби истакнал дека Министерството за политички систем и односи помеѓу заедниците ќе биде модерно, функционално и одговорно министерство кое ќе создаде општествена кохезија и граѓанска рамноправност, соопштуваат од Секторот за односи со јавноста во Министерство за политички систем и односи меѓу заедниците. 

Груби за збогум му подари кече на Жбогар

Првиот вицепремиер и министер за политички систем во земјава Артан Груби вчера оствари средба со евроамбасадорот во заминување...

Катерина Крстиќ / 5 септември, 2020 8:03