Судскиот оглас е објавен јавно во вчерашниот број на Службен весник, бидејќи Груевски не достапен и нема друг начин да биде информиран тој.

Боркица се разведува од Груевски

Сопругата на поранешниот премиер, Никола Груевски, Боркица Груевска пред Основниот граѓански суд во Скопје поднела барање...

Сара Фемина / 20 јули, 2022 0:28

Според пресудата, Никола Грувски и Миле Јанакиски во 2012 година со цел да му се одмаздат на Цановски ги натерале градоначалникот и инспекторката незаконски да го срушат КОСМОС. Причината била поради тоа што тој ја напуштил владеачката коалиција

Нови 9 годни затвор за Груевски и три за Јанакиески – на Цановски треба да му исплатат отштета од 10 милиони евра

Нови 9 години затвор доби поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, бегалецот Никола Груевски во случајот за рушењето на...

Перо Милчин / 20 мај, 2022 16:49

Државниот буџет заради зголемувањето на цените на светските берзи на метали, енергенси, храна, транспорт, разни услуги кои заради прекинот на некои ланци на испорака поскапеа, итн сега прибира повеќе приходи од царини и даноци, особено ДДВ!

Се јави Груевски: Додека бев премиер во Македонија се фукнционираше

Деновиве е актуелно прашањето поточно барањето за зголемување на платите во јавниот сектор во Македонија, како и одговорот...

Мате Парлоф / 8 април, 2022 17:42

На крај и Орце Камчев, по кумот на Груевски, Ристо Новачевски и по Ненад Јосифовиќ- пред судот рече дека неговата Орка учествувала во зделките со Сирах инжинеринг за да се прикрие вистинскиот сопственик на Плацевите на Водно, Никола Груевски.

Обвинетите во „Плацеви на Водно“ сведочеа дека целата операција ја организирал Груевски

Сите заедно учествувале во малверзациите со Плацевите на Водно, но обвинетите во случајот без Мијалков, сведочеа дека целата...

Перо Милчин / 24 март, 2022 19:51

На Груевски секогаш му била важна улогата на неговиот вујко во неговиот живот и кариера.

СТАРИ СПОМЕНИ: Екс-премиерот Никола Груевски и неговиот братучед Сашо Мијалков како деца !

Екс премиерот Никола Груевски заедно со неговиот братучед, Сашо Мијалков фотографирани во детските денови! Биографијата...

Мирко Бачиќ / 8 јануари, 2022 7:37

Нека е за многу години празникот на светителот Климент. Нека вечно се слави во слободна и суверена Македонија!

Груевски: За 11 години власт ниту еднаш не ги променивме учебниците по историја – честит Св. Климент Охридски

Денес е празник посветен на Свети Климент Охридски. Денес неможам а да не се присетам на валканата пропаганда повеќе од една...

Перо Милчин / 8 декември, 2021 20:45

Од Министерството за правда, на прашањето од „Фокус“, кога последен пат испратиле барање за екстрадиција на бегалецот, ни одговорија дека последното дополнување на барањето за екстрадиција е испратено на 13 јуни 2019 година.

На Груевски за 6 дена му истекува азилот во Унгарија

На поранешниот премиер, и се уште актуелен бегалец, Никола Груевски овој месец му истекува азилот кој го доби од Унгарија,...

Перо Милчин / 14 октомври, 2021 12:22

На 16 јули, на почетокот на судењето за случајот „Плацеви на Водно“ во Основниот кривичен суд Скопје, при утврдувањето на идентитетот на обвинетите, беше прочитано дека Груевски е безимотен и невработен, нема возило, има заштеда само од плата.

ГРУЕВСКИ РЕГИСТРИРАЛ ФИРМА ВО УНГАРИЈА ЗА БИЗНИС КОНСАЛТИНГ И ПРОДАЖБА НА ПОРЦЕЛАН И СРЕДСТВА ЗА ЧИСТЕЊЕ

Поранешниот премиер Никола Груевски на 15 јули годинава регистрирал компанија во Унгарија, објави тамошниот портал 24.ху....

Владо Марин / 28 јули, 2021 18:39