Тој се лекувал од вирусот корона во „Бежанијска коса“ КБЦ, а неговата состојба се влошила и бил пренесен на апарати за дишење!

На 67 годишна возраст почина Миша Алексиќ: Легендарниот басист на Рибља Чорба ја загуби битката со короната

Гитаристот на рок групата „Рибља Чорба“ Мирослав Миша Алексиќ почина на 67-годишна возраст, потврдено е за српски Курир! Тој...

Перо Милчин / 29 ноември, 2020 11:35

Сега е време да го заштитиме сопственото, а со тоа и јавното здравје.

Не се групирајте за викендот, влегуваме во ризична фаза апелира Филипче!

Пред нас е продолжен викенд во кој очекувам максимално одговорно однесување на граѓаните. Влегуваме во исклучително ризична...

Владо Марин / 23 октомври, 2020 6:19

Шерман свиреше на деби албумот на бендот во 1983 година како замена за нивниот тогаш водечки гитарист Хајлел Словак. По заминувањето од „Red hot chili peppers“ станал баран гитарист и свирел во многу бендови кон крајот на осумдесетите и почеток на деведесетите.

Светот во тага: Почина поранешниот гитарист на „Red hot chili peppers“!

На 64 годишна возраст почина музичарот Џек Шерман. Имено тој својата популарност ја стекна како гитарист во бендот „Red hot chili...

Катерина Крстиќ / 22 август, 2020 11:24

Полицијата не ги објави идентитетите на уапсените, а операцијата е резултат на меѓународната соработка во борбата против тероризмот.

Во ШПАНИЈА уапсен еден од најбараните терористи во Европа!

Во Јужна Шпанија, уапсен е еден осомничените борци на Исламската држава, роден во Египет, опишан како „опасен екстремист“...

Перо Милчин / 21 април, 2020 21:35

На социјалните мрежи осамна видео во кое луѓето се жалат дека во карантинот нема основни услови за хигиена и преспивање.

ОВДЕ ЌЕ ФАТИМЕ БОЛЕСТ: Скинати перници, бубачки – музичарите во карантинот се жалат на условите(ВИДЕО)

Десетина граѓани кои велат дека биле во Австрија да настапуваат како музичка група се жалат дека само тие биле сместени во...

Сара Фемина / 18 март, 2020 0:28

Фотографии од малолетни девојчиња од Македонија со интимна содржина, видеа кои се на раб на порнографија се споделуваа до вчера во затворената група „Јавна соба“ креирана на апликацијата „Телеграм“ која до тогаш броеше над 7.400 членови.

Тинејџер кој го користел името „Медо“ја создал групата „Јавна соба“?

Денеска полицијата влезе во трагата на администраторот на групата Јавна соба но ги обезбедила и телефонските броеви на над...

Катерина Крстиќ / 27 јануари, 2020 12:09

Техничкиот премиер Оливер Спасовски рече дека оваа група е новоформирана и за кратко успеала да дојде до голем број на членови.

ПОРНОГРАФИЈА ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Политичари и бизнисмени дел од порнографска група

Бирото за јавна безбедност од вчера, по откривањето во јавноста, покрена истрага, во која се очекува да се откријат администраторите...

Сара Фемина / 26 јануари, 2020 16:54

Преку социјалните мрежи се организираат протести против амнестијата на обвинетите на 27 април и уставните измени, кои ќе се одржат утре пред владата на Република Македонија.

Утре голем протест пред владата на РМ, против уставните измени

 Утре во 14 часот ќе се одржи протест пред Владата против уставните измени и амнестијата за обвинетите на 27 април.  Преку...

Сара Фемина / 28 декември, 2018 19:45