72- годишно лице со иницијали Ѓ.Д. од Неготино, се удавило во Преспанското Езеро.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Се удави човек во Преспанско Езеро!

Голема трагедија во Преспанско Езеро се случила денеска околу 11 часот. Како што пишува курир, 72- годишно лице со иницијали...

Рејхан Бајрами / 15 јули, 2019 14:13

Страшната трагедија се случи денеска околу 11.50 часот во селото Омолјица, во општина Панчево.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Се удави 4 годишно девојче во базенот пред својата куќа!

Во селото Омолјица девојче Х.Т (4) се удави во базен, кој бил поставен пред својата куќа. Страшната трагедија се случи денеска...

Перо Милчин / 7 јули, 2019 15:35

МВР попладнево информираше дека вчера било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче кое утринава во 8,30 часот починало.

НАЈНОВА ВЕСТ: Таткото на 5- годишното девојче кое се удави во базен во Скопје заврши во болница

Вчера вечерта околку 21 часот се удави 5 годишно девојче во базен во угостителски објект, во скопско Злокуќани. Петгодишното...

Катерина Крстиќ / 27 јуни, 2019 16:25

Околностите за неговата смрт се уште не се познати на јавноста, но хрватските медиуми неофицијално изјавуваат дека се работи за давење.

ТРАГЕДИЈА: Македонец се удави во Јадранското море во Дубровник

Кај областа Бониново, Дубровник во петокот попладнето беше извлечено безживотно тело на 30 годишниот Македонец. Околностите...

Рејхан Бајрами / 2 март, 2019 13:55