Неофицијално, Џо Бајден го победи Доналд Трамп и е на пат да стане 46-тиот претседател на САД, а со тоа, неговата сопруга Џил ќе ја наследи титулата Прва дама од Меланија.

Запознајте ја Џил Бајден, која неофицијално е новата Прва дама на САД

Тесна битка и многу неизвесност. Резултатите од претседателските избори во САД не ги рефлектираа анкетите и прогнозите кои...

Сара Фемина / 6 ноември, 2020 4:40

Доколку останете без идеи за стајлинг, секогаш внимавајте на комбинациите на Брижит Макрон. Никогаш не греши.

Брижит Макрон знае како да ги воодушеви модните критичари: Во овој стајлинг секоја жена изгледа барем 5 кг послаба(ФОТО)

Првата дама на Франција, Брижит Макрон и нејзиниот сопруг Емануел го посетија центарот за лица со попреченост и по тој повод...

Сара Фемина / 7 октомври, 2020 20:36

Соработникот на Меланија Трамп откри љубопитни и многу лични детали за првата дама на САД. Мордечај Елвау работи со убавата Словенка веќе 13 години.

„Железна дама“ само пред камери – тој ги раскажа сите ИНТИМНИ работи за првата ДАМА на Америка

Првата дама на Америка секогаш е интересна за светската јавност. Таа каде и да се појави привлекува најголемо внимание. Таа...

Весна Петровска / 10 декември, 2019 18:27

Елизабета и претседателот Стево се во брак 20 години и заедно имаат едно дете – синот Огнен. Во своите заеднички интервјуа секогаш изјавуваат дека семејството им е најважно.

Која е Елизабета Пендаровска новата прва дама на Република Македонија?

По вчерашната победа на претседателските избори, Стево Пендаровски застанува на чело на нашата држава а со тоа неговата...

Сара Фемина / 6 мај, 2019 15:59