Како ова да не му беше доволно, Дарко покрај неговата здравствена состојба минува и низ тежок емотивен период. Неговата поранешна сопругаАна Савиќ не и дозволува на нивната ќерка да го гледа својот татко.

Дарко Лазиќ повторно во инвалидска количка, но ова не е се – пејачот минува низ друг пекол

Дарко Лазиќ помина низ пекол по сообраќајната несреќа. Тој по тешкиот период се опорави и се чинеше како сите рани целосно...

Валерија Петрова / 18 октомври, 2019 12:08

Имено пејачот дури и си направил список кој го презентираше пред јавноста.

Дарко Лазиќ ја шокираше јавноста- објави список со жените со кои имал секс

Познатиот српски пејач и Sвезда на Гранд, Дарко Лазиќ  повторно ја шокираше јавноста, но овој пат тој откри интимна тајна,...

Катерина Крстиќ / 20 септември, 2019 10:51

Микрофонот не го испушташе од раце, но за секоја песна на колегите им даваше од 50 до 200 евра и ми се чини дека музичарите заработија околу 10,000 евра

ОД ЦЕНАТА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО ГЛАВА: Дарко Лазиќ за раѓањето на синот потроши право богатство!

Дарко Лазиќ и неговата вереница Марина Гагиќ пред два дена постанаа родители на момче кое му го дадоа името Алексеј. Прославата...

Сара Фемина / 26 јуни, 2019 15:38

После неколку месеци откако се случи несреќата, Дарко седна пред камерите и раскажа неколку неоткриени детали за несреќата.

Дарко Лазиќ откри непознати детали за несреќата: „Никогаш нема да оздравам„

Српскиот пејач Дарко Лазиќ за медиумите откри непознати детали за тешката сообраќајна несреќа која ја преживеа минатата...

Сара Фемина / 18 мај, 2019 17:37