-Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ со народот триумфираше на локалните избори.

СДСМ изгуби со 50 илјади гласа разлика, дебакл каков што не се памети

ВМРО-ДПМНЕ го победи СДСМ со над 50 илјади гласа разлика. Убедлива победа во советите, истакна Владо Мисајловски, потпретседател...

Мирко Бачиќ / 18 октомври, 2021 16:13

Од ДИК прес-конференција најавија за вечерва по 19 часот.

Заев доживеа невиден дебакл, доби жестока казна од македонскиот народ

Дваесет и едно градоначалничко место засега обезбедија ВМРО-ДПМНЕ, 9 СДСМ, ДУИ три. Битката во втор круг продолжува во повеќе...

Сара Фемина / 16:08

Постапката за избор на раководно лице со јавното претпријатие е почната, но поради локалните избори одлуката е замрзната. Веднаш штом ќе дозволи Законот, изборот ќе биде направен“ велат од Комисијата за избор.

ПОВТОРНО ДЕБАКЛ НА ГРАДЕЊЕТО НА РЕГИОНАЛНА ДЕПОНИЈА

Регионалната депонија кај Мечкуевци наменета за 18-те општини од истокот и североистокот од државата ќе го почека крајот...

Сара Фемина / 8 септември, 2021 19:54

Како што покажуваат бројките, таа предност е доволна Мицотакис да обезбеди мнозинство од 154 пратеници во парламентот со 300 пратенички столчиња.

Партијата на Ципрас на чекор да изгуби на предвремените парламентарни избори во Грција!

Новите анкети во Грција, покажуваат дека опозициската Нова демократија на Киријакос Мицотакис води со 10% пред владејачката...

Перо Милчин / 15 јуни, 2019 12:08

Францускиот претседател, по реконструкцијата на владиниот кабинет, се соочи со оставки на двајца министри, што јавноста го толкува како политички дебакл

По двете неочекувани оставки, Макрон именуваше нови министри

Францускиот претседател Емануел Макрон менуваше двајца нови министри во Владата, во ресорите екологија и спорт. Поранешната...

Мирко Бачиќ / 5 септември, 2018 10:19

Целосен дебакл на владината политика која не донесе пред уште еден историски пораз

Експертите за условената препорака: Целосен дебакл на владината политика

Македонија прославува уште едно понижување. Целосен дебакл на владината политика која не донесе пред уште еден историски...

admin@magazin / 28 јуни, 2018 11:30