- Градот Скопје избра решенија за три летни сцени во Градскиот парк, но не може да направи затворен објект во паркот.

ДЕБАТА: ИНДУСТРИЈАТА ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА НАСТАНИ ВО ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈА

Како работи индустријата за организација на настани во услови на пандемија, дали ќе биде исплатливо да се работи со 30 проценти...

Владо Марин / 14 септември, 2020 16:49

„Да не заборавиме дека она корумпирано обвинителство под спрега на Заев водеше истрага и надвор од памет е дека не знаеле за аферата Кеш. Треба да ги вратат парите сите.“ рече Јанушев.

Јанушев: Дали требаше на Јанева да и се остави да оди во Грција и да се бришат телефони?

На вечерашната дебатна емисија на ТВ 24, Игор Јанушев го повика поранешниот премиер Никола Груевски да се врати во државата...

Рејхан Бајрами / 28 ноември, 2019 22:54

Впо емисијата Зекири жестоко ги критукуваше ДУИ. Тој како главен проблем на судските реформи ги обвини токму ДУИ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ и според него по судовите се уште работат луѓе кои се вработени од страна на Муса Џафери, Сашо Мијалков и Блерим Беџети.

Зеќири: ДУИ се зло за Албанците, не сакам коалиција со нив

Во емисијата Клик Плус на ТВ21 потпретседателот на СДСМ и пратеник Мухамед Зекири изјави дека не ги сака ДУИ во коалиција...

Катерина Крстиќ / 21 ноември, 2019 11:38

Таа смета дека тоа се децата и старите луѓе, и дека старите луѓе треба да излезат голи на улица и да ги бараат своите права, додавајќи дека таа прва ќе излезе.

Најчевска: Гола ќе шетам на парадата

Мирјана Најчевска во „ClickPlus” даде интересно видување околу маргинализираните групи. Таа смета дека тоа се децата и старите...

Весна Петровска / 27 јуни, 2019 18:17

Ако Драган Спасов Дац можеше да поднесе оставка, мора да може и пратеникот Павле Богоевски!

Тасевски: Павле Богоевски не е обичен граѓанин во Собранието, туку пратеник и мора да понесе одговорност!

Актерот Сашо Тасевски, кој беше активен учесник во “Шарената револуција“, гостуваше на 24Вести во дебатна емисија поврзана...

Данаил Михајловски / 17 мај, 2019 21:35

Сите сакаа еспресо, само Силјановска пиеше капучино

Вечерва, последна ТВ дебата на претседателските кандидати пред изборниот молк

Вечерва во 21 часот на ТВ 21 е завршното претседателско соочување, пред почетокот на изборниот молк за шестите по ред Претседателски...

admin@magazin / 19 април, 2019 7:50

Чекајќи го скринингот од ЕУ, (кој никако да почне) СДСМ ни го промени името!

Мицкоцски: Јас сум победник и не размислувам за порази.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на МРТ на прашањето дали е подготвен да биде премиер...

Македонка Димкин / 28 јануари, 2019 23:10