Бизнисменот Силјан Мицевски од Битола денеска сведочеше во случајот „Талир“ за незаконско финансирање на ВМРО-ДПМНЕ и перење пари, и на прашања од обвинителката Ленче Ристоска опиша како бил рекетиран од првите луѓе на тогашната владејачка партија откако ќе добиел тендер!

Силјан Мицевски му дал 10 000 евра на Груевски и платил 70 000 за МЗТ, Груевски демантираше на фејсбук

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на својот Фејсбук профил го демантираше денешниот исказ...

Владо Марин / 9 септември, 2020 20:29

Воспоставените пост-изборни контакти со СДСМ и другите партии се колегијални, пријателски, иницијални, секако за доброто на земјата и нејзините граѓани.

Груби ја демантира Коха: Воспоставените пост-изборни контакти со СДСМ и другите партии се колегијални, детали не се договорени

Откако Коха објави дека е веќе направен договор за коалиција и дека таа ќе се официјализира по 4 август меѓу Заев, Ахмети и...

Владо Марин / 29 јули, 2020 21:01

По заздравувањето на малцинскиот акционер јас ги прекинав сите контакти и понатаму тој си продолжи да си ги бара правата преку институциите на системот

ДЕН ДОНЧЕВ СО ДЕМАНТ ЗА СНИМКИТЕ КОИ ИЗЛЕГОА ВО ЈАВНОСТА: Снимките се нецелосни и извадени од контекст!

Одлучно и во целост го демантирам контекстот на објавените аудио и видео снимки со мене. Ги отфрлам сите инсинуации и манипулации ...

Катерина Крстиќ / 23 јуни, 2020 14:11

Директорот на кочанското училиште не престанува да изненадува.

СКАНДАЛОЗНИОТ ДЕМАНТ на директорот на кочанското училиште конечно до редакцијата на Магазин

До редакцијата на Магазин, по објавување на веста дека директорот на кочанско училиште Гоце Савев изнел невистини до „Советот...

Магдалена Стојмановиќ / 29 февруари, 2020 10:17

Тврдењата на професорката Гордана Силјановска-Давкова се целосно неосновани и тенденциозни.

СОБРАНИЕТО ДЕМЕНТИРА: Тврдењата на Давкова се целосно неосновани и тенденциозни

Собранието денеска остро ги демантираше тврдењата на професорката Гордана Силјановска Давкова, која напиша дека за време...

Перо Милчин / 2 февруари, 2020 17:32

-Станува збор за заталкан куршум од свадбена веселба, велат од семејството на Адеми и додаваат дека двете повредени лица се во добра и стабилна состојба

ОВА Е ВИСТИНАТА: Семејството на Џевад Адеми демантираше дека тој го ранил синот!

За порталот “Лајм”, семејството на пратеникот на ДУИ Џеват Адеми ја потврди веста дека неговиот син вечерва е ранет...

Перо Милчин / 31 јули, 2019 1:03

Почитуван почесен конзул на Белорусија, г-н Борче Марковски (сопственик на "Марковски Компани" од Битола),
во прилог ви го доставувам линкот од настапот во Собранието во кој можете да го чуете моето прашање до Премиерот, а тоа е дали се точни информациите и наводите што ги пренесуваат медиумите дека на бизнисмен кој што добил тендер во РЕК Битола му бил побаран рекет од 250.000€.

Јавен ДЕМАНТ на Милошоски преку медиумите до почесниот конзул на Белорусија во Македонија

Пратеникот Антонио Милошески напиша демант до почесниот конзул на Белорусија во Македонија. – Почитуван почесен конзул...

Весна Петровска / 26 јули, 2019 19:57

Бојан Јовановски од почетокот на оваа година имал службено обезбедување од МВР, поради добиени закани по емитување на серијата „Инсајдер’“ – изјави Зоран Трајчевски, директор на АВМУ.

КОЈ ЛАЖЕ? МВР се огласи и демантираше дека Боки 13 користел службено обезбедување!

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира дезинформациите што во емисијата „Код“ на ТВ Телма ги изнесе...

Рејхан Бајрами / 21 јули, 2019 22:28