По повод интервјуто на Рената Десковска за ТВ 21, ја повикувам да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда или без изнуда или на било каков начин, пред да го спомнува моето име.

Азилантот Груевски не издржа повторно со статус на фејсбук, овој пат удри по Десковска!

Никола Груевски поранешен лидер на ВМРО ДПМНЕ и долгогодишен премиер на Република Македониија, од неодамна е азилант во...

Македонка Димкин / 14 декември, 2019 21:29

Дескоска, пак, рече дека и натаму верува и се надева на закон за ЈО.

Десковска: Згрозена сум од случувањата во СЈО!

Во вчерашното гостување во емисијата „ClickPlus” на тв 21  министерската за правда, Рената Дескоска истакна дека е згрозена...

Катерина Крстиќ / 13 декември, 2019 8:55

Лидерската средба резултираше без договор, а власта и опозицијата имаат спротивни ставови во однос на поделбата на Обвинителството за предлог-законот организиран криминал и корупција на две посебни тела.

Лидерската средба за Законот за јавно обвинителство резултираше без договор

И денешниот состанок на работните групи меѓу власта и опозицијата  за Предлог-законот за јавно обвинителство пропадна,...

Катерина Крстиќ / 23 септември, 2019 22:19

Дескоска изјави дека е добро што ЕУ нотира дека има волја, спремен е закон, но се уште не е донесен и оти сме на вистинскиот пат кон решавањето на прашањето за СЈО.

ДЕСКОСКА: „Не ни беше лесно кога го сменивме Законот за судови„

Министерката за правда Рената Дескоска во емисијата „Отворено“ на Телевизија 24, рече дека им било лесно кога го смениле...

Рејхан Бајрами / 11 јуни, 2019 22:03