Неговата бремена мајка го забележала падот на детето и веднаш влегла во надојдената вода. По 50тина метри, носена од брзата вода неколку мештани успеале да ја извлечат на брегот од реката, но за жал не и детето.

НАЈНОВА ВЕСТ: 6 годишно дете се удави во реката Пена

Денеска во 14:00 часот преку Е-112 добиена е информација за дете на возраст од 6 години во населба Красниќи во Тетово, кое играјќи...

admin@magazin / 21 мај, 2022 18:56

Станува збор за дете кое имало неколку тешки заболувања, пред една година врз малиот пациент биле направени повеќе операции, тоа имало тумор на мозок, хидроцефулус, вродена непроодност на цревата за што се направени повеќе хируршки интервенции.

Почина две годишно дете на Клиниката детска хирургија

УК за Детска хирургија во Скопје, до Центарот за социјални грижи и до СВР Скопје пријави случај за две годишно дете, со долга...

Перо Милчин / 17 септември, 2021 17:44

По повод смртта на осумгодишното дете, со соопштенија излегоа и од Јавното обвинителство. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци извршил увид на местото на кое починало осумгодишно дете вчера во Неготино.

Трагедија во Неготино: Осумгодишно дете донесено во Здравствениот дом без знаци на живот

Осумгодишно дете вчера беше донесено во Здравствениот дом во Неготино без знаци на живот, информираа денеска од таа јавна...

admin@magazin / 25 ноември, 2020 13:06

Телото на момчето кое не давало знаци на живот го пронашле неговите родители во дворот.

НЕЗАПАМТЕНА ТРАГЕДИЈА: Се обеси 12 годишно момче, телото го пронашле родителите во дворот

Момче Д.К. (12) извршил самоубиство во населбата Хајдуково во Суботица, денес околу 10:20 часот. Момчето, како што се претпоставува,...

Владо Марин / 9 октомври, 2020 12:59

Компанијата наведува дека имало толпа во авионот и дека е донесена одлука мајка со шест деца да го напушти авионот.

ДРАМА НА ЛЕТОТ ЗА ЊУЈОРК: Мајка со шест деца беше исфрлена од авион, затоа што нејзината ќерка (2) не сакала да носи маска(ВИДЕО)

Американката, кој патувала со шест деца од Орландо кон Њујорк, била исфрлена од авионот JetBlue затоа што нејзината двегодишна...

admin@magazin / 23 август, 2020 16:27

Случајот го потврди портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски кој информира дека телото на почнатото дете е предадено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје. Детето имало здравствени проблеми и утрото му се влошила состојбата.

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Почина седумгодишно дете, по овие видливи симптоми телото веднаш било дадено на обдукција

Седумгодишно дете без знаци на живот било донесено вчера во болницата во Велес. Лекарите се обиделе да го реанимираат, но...

Катерина Крстиќ / 16 јуни, 2020 16:35

Интересно е што Еклстон веќе има пет внуци, а ќе наполни 90 години во октомври.

Поранешниот сопственик на ФОРМУЛА 1, Берни Еклстоун ќе постане татко на 90 години!

Поранешниот сопственик на Формула 1 Берни Еклстоун (89) по четврти пат треба да стане татко со својата сопруга Фабијан Флоси...

Перо Милчин / 4 април, 2020 16:50

Моника нема видливи повреди што укажува дека била жртва на силување или сексуална злоупотреба.

ОД ОВА СИТЕ СЕ ПЛАШЕА: Извештајот на докторот утврди дали Моника е силувана

По гинеколошките прегледи во Клиничкиот центар Ниш, неофицијално е потврдено дека берберот на Малчан не ја силувал за киднапираната...

admin@magazin / 29 декември, 2019 23:58