Колегите се простуваат од Димовски!

Ковачевски: Димовски остави неизбришлива трага во синдикалното движење која ќе биде пример за посветена и успешна работа

Премиерот Димитар Ковачевски изрази сочувство по повод смртта на Дарко Димовски, претседател на Сојузот на синдикатите...

Перо Милчин / 11 јуни, 2023 13:22

Програмскиот аспект беше многу подобар од оној на СДСМ, која некако арогантно влезе. Но, и оној сегмент однос со другите етнички заедници, ВМРО-ДПМНЕ ја прошири коалицијата, СДСМ ја намали.

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ ја научи лекцијата

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на ТВ 21 рече дека на овие избори се покажало дека ВМРО-ДПМНЕ ја научи...

Перо Милчин / 20 октомври, 2021 6:04

Според Димовски, ВМРО-ДПМНЕ ќе издвои значителна победа во Град Скопје и скопските општини, додавајќи дека се виде капацитетот на власта во однос на реализација на проекти, афери, скандали и лоша економска политика.

Димовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе издвои значителна победа во Град Скопје и скопските општини

Во вчерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски...

Мирко Бачиќ / 20 септември, 2021 6:16

По кој критериум се одбивале вработените во МВР ?

Бунт во Агенцијата за национална безбедност, над 300 вработени во МВР одбиени !?

Вревата околу примените кадри во Агенцијата за национална безбедност ја дигаат тие што беа одбиени. Сепак, се пропушти голема...

Узунов Бобан / 27 септември, 2019 9:22

Ситуацијата со Рекет иста како кога се објавуваа бомбите.

Илија Димовски до Заев: Ова е иста ситуација кога се објавуваа бомбите, поднесете оставка за доброто на државата

Господине Заев, време е да вие лично поднесете оставка, но за добро на државата време е оваа политичка агонија да заврши“,...

Узунов Бобан / 30 август, 2019 15:43

Повторна партизација на безбедносните служби

“Човек на Бранко Црвенковски” ќе ја води “департизираната” Агенција за национална безбедност !?

Димовски е кадар на СДСМ, а неговото име се поврзува со повеќе скандали, особено додека тој е началник на полицијата во Битола,...

Узунов Бобан / 12 јуни, 2019 12:03