Измит е добро познат активист на албанската национална кауза, поради својот значаен придонес во борбата на Албанците за слобода и права, како дел од ОВК на Косово и Македонија.

Терорист на ОВК заменик директор на Агенцијата за иселеништво бара да се отстранат македонски симболи

Измит Нура (внук на Таљат Џафери и десна рака на Али Ахмети) е новиот заменик директор во Aгенција за иселеништво кој побара...

Рејхан Бајрами / 4 ноември, 2020 10:34

Од Одборот на директори на Телекомот одат Вуиќ, Мехмети, Велевски, Симјановски и Ефримовска.

Нина Ангеловска и Садула Дураку одат во Одборот на директори на Македонски Телеком

Од Одборот на директори на Телеком одат Вуиќ, Мехмети, Велевски, Симјановски и Ефримовска. Како што е соопштено владата му...

Рејхан Бајрами / 9:47

Кандидатите за новите директорски функции до кои разговараше ТВ 24 се воздржуваат од коментар затоа што, како што велат, информациите пласирани во јавноста прво ќе мора и официјално да бидат потврдени.

КАДРОВСКИ РЕШЕНИЈА: НОВИ ИМЕНУВАЊА ВО ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ

Продолжуваат владините разрешувања и именувања на нови директори, в.д. директори и членови на управни одбори на повеќе јавни...

Перо Милчин / 28 октомври, 2020 7:06

Според информациите од блиски извори до кои дојде весникот се шпекулира дека на чело на МЕПСО ќе застане Муса Џафери или неговиот син Арјанит Џафери, додека со Агенцијата за електронски комуникации се шпекулира дека ќе раководи Газменд Ајдини.

Лајм открива: Ова се имињата кои се очекува да ги заземат директорските места од редовите на ДУИ!

Дуи според резултатите од преговорите за Влада, има договорено и неколку важни директорски функции објави Лајм.мк Според...

Катерина Крстиќ / 1 септември, 2020 14:35

Претходно имаше некои рокади на министерски места, иако остана впечатокот дека и покрај најавите единствена голема промена е тоа што министерот за финансии Драган Тевдовски беше сменет, а на негово место Заев си се постави самиот.

Утре 20 директори ќе “летаат” од позициите

Почнува неделата во која комплетно ќе заврши процесот наречен „метла“. Премиерот Зоран Заев најави дека неделава, односно...

Катерина Крстиќ / 15 јули, 2019 10:43

Според документите најголем дел од 212-те илјади евра или речиси 180.000 евра ќе завршат за канцелариски мебел, маси, комоди, закачалки, конференциска говорница.

ЛУКСУЗ : Купени фотељи од природна телешка кожа за директорите од МЕПСО

Државната компанија МЕПСО потрошила неверојатни 212.000 евра за мебел. Директорите во МЕПСО обожаваат да седат во фотелји со...

Перо Милчин / 28 јануари, 2019 10:14

Сите директори на јавните установи кои нема да обезбедат доказ дека познаваат странски јазик во рок од една година од нивно именување ќе добијат клоца.

Ако не знаеш странски јазик во Македонија “МАРШ ОД РАБОТА”

Директорите на јавните претпријатија и установи во државава кои не знаат странски јазик ќе добијат отказ. Директорите имаат...

Сара Фемина / 3 јануари, 2019 18:43

Новоизмислените заменик директорски функции, како и нивните возачи и секретарки ќе треба да се платат од џебот на граѓаните, што ќе биде огромен товар на буџетот

СКАНДАЛ: плус 50 заменици директори на државна цицка!

Пред неколку дена во разговор со Заев, генералниот секретар Кирацоски му рекол дека во државата нема толку функции, колку...

Данаил Михајловски / 27 декември, 2018 8:11