Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ пак денеска одговарајќи на новинарско прашање велат дека во изборот на новиот директор на АНБ гледаат обид за амнестија на Виктор Димовски.

Зарко Милошовски е нов директор на АНБ

Зарко Милошоски, и официјално е избран за нов директор на АНБ. Ова е одлуката која ја донесе Владата на денешната седница....

Мате Парлоф / 14 декември, 2022 17:36

Ми беше чест да работам за Вас и од срце Ви посакувам подобар директор со кого ќе продолжите таму каде што јас застанав“, напиша Пауновски на фејсбук.

Пауновски: Благодарност до сите вработени, ви посакувам подобар директор

Огромна благодарност до сите граѓани кои во мојот “пркос” ги согледаа моите искрени намери и желба за силна, стручна и независна...

Рејхан Бајрами / 28 април, 2021 7:51

Директорот на „Театар комедија“, Сашо Ристовски, е разрешен од функцијата поради неправилности во работењето.

ПАРТИСКА ЛИНИЈА НА СДСМ? Нора Шаќири именувана за директор за „Театар Комедија“, разрешен Сашо Ристовски

Нора Шаќири Марковиќ е именувана за в.д. директор на НУ Театар Комедија, објави Слободен печат! Директорот на „Театар комедија“,...

Перо Милчин / 2 февруари, 2021 12:59

Почивај во мир, добар наш Славиша. Нека ти е лесна црната земја ", се наведува во соопштението на Град Белград.

ПОЧИНА СЛАВИША ЖИВКОВИЌ: Директорот на патишта Белград почина на 42-годишна возраст од корона вирусот

Директорот на „Патишта Белград“, Славиша Живковиќ почина вчера на 42-годишна возраст на Клиниката за инфективни и тропски...

Мирко Бачиќ / 4 декември, 2020 4:08

Ќе ја насочам целата моја енергија да ги поддржиме и да им помогнеме да ги реализираат своите цели. За крај, сакам да му заблагодарам на премиерот Зоран Заев за дадената доверба и на сите мои колеги кои ме поддржуваа.

Петров се сели на директорска позиција: Тој се прости од приватниот сектор преку фејсбук статус

Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров ќе биде новиот директор на Фондот за иновации и технолошки развој на местото на досегашниот...

Рејхан Бајрами / 12 ноември, 2020 12:26

Владата информира дека ја прифати оставката на Агрон Буџаку и го разреши од должноста директор на Центарот за управување со кризи, и на негово место го именува лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов, досегашен национален координатор за воени и полициски ветерани.

Стево Крстевски нов директор на ФЗО, Стојанче Ангелов на ЦУК

Во рамки на најновите кадровски одлуки на Владата, Миле Сугарев e разрешен од должноста в.д. директор на Фонд за здравствено...

Владо Марин / 4 ноември, 2020 9:37

Досегашниот директор на Македонска пошта, Ејуп Рустеми од редовите на ДУИ ќе биде назначен за директор на ЈП „Државни патишта“.

Јани Макрадули на нова фотеља: Кандидат за нов директор на Македонска пошта

Поранешниот заменик министер за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули, како што дознава ТВ21, ќе биде новиот...

Владо Марин / 28 октомври, 2020 7:32

Досегашниот директор на АД „Македонска пошта“, Ејуп Рустеми, ќе биде нов директор на Јавното претпријатие за државни патишта.

Најчевска: За Рустеми треба да се покрене постапка за злоупотреба на службената положба и овластување

Според професорката Најчевска за досегашниот директор на АД „Македонска пошта“, Ејуп Рустеми, кој ќе биде нов директор...

Рејхан Бајрами / 22 октомври, 2020 7:29