Директорката на Кумановската болница двапати беше во самоизолација, еднаш на почетокот на кризата кога се врати од приватно патување, а вториот пат кога член на нејзиното семејство присуствуваше на партискиот состанок по што беше откриено дека директорката на УЈП Сања Лукаревска е позитивна, но резултатите беа негативни.

Директорката на кумановската болница позитивна на Ковид – 19

Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на КОВИД-19,...

Катерина Крстиќ / 3 јули, 2020 11:43

За оние кои би требало да се грижат тоа да не се случува, доколку се докаже ќе бидат санкционирани...

Директорот на затворот „Идризово“ за скандалот со партиските активности: Можно е партиските обележја да се внесени преку пакети со храна

Денеска во емисијата Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“  директор на затворот „Идризово“ Боби Мојсоски се огласи за...

Катерина Крстиќ / 22 јуни, 2020 10:01

Станува збор за фирма која се занимава со основна дејност интернет портали. Се финансирала од Австралиската Мегантик под чие име до лани функционирала.

Во струмичко Муртино никој не чул за фирмата преку која Ден Дончев добивал пари за консултански услуги

Во струмичко Муртино никој не знаеше за фирмата Ремаркет иако по документи се води во ова наслено место. Жителите кои ги завршуваа...

Рејхан Бајрами / 15 мај, 2020 19:13

Институтот потсети дека во јануари се зборуваше дека ќе се потребни 18 месеци за вакцината да се развие.

Шокантни тврдења на главниот епидемиолог во САД: Вакцината може вирусот да го направи уште полош!

Директорот на Националниот институт за алергии и заразни болести, Ентони Фаучи (79), изјави денеска дека американските компании...

Перо Милчин / 13 мај, 2020 9:02

Муск претходно изјави дека ќе ги премести фабриката и седиштето на компанијата од Калифорнија, доколку властите не дозволат отворање во контекст на ограничувања поради пандемијата.

НЕКА МЕ УАПСАТ: Директорот на автомобилите “ТЕСЛА” нареди да се отворат фабриките!

Производителот на електрични автомобили Тесла ја отвори својата фабрика во Калифорнија и покрај забраната за работа во...

admin@magazin / 12 мај, 2020 15:17

Директорот на кочанското училиште не престанува да изненадува.

СКАНДАЛОЗНИОТ ДЕМАНТ на директорот на кочанското училиште конечно до редакцијата на Магазин

До редакцијата на Магазин, по објавување на веста дека директорот на кочанско училиште Гоце Савев изнел невистини до „Советот...

Магдалена Стојмановиќ / 29 февруари, 2020 10:17

Директорот на кочанското средно училиште за кој во јавноста изби скандал дека снимал малолетни деца, излажал дека испратил демант до редакцијата на Магазин

Директорот на кочанското училиште кој снимаше малолетни ученици не престанува да шокира

Дека кој краде тој и лаже покажува примерот со директорот на СОУ „Гошо Викјентиев“ во Кочани. Имено по објавениот коментар...

Магдалена Стојмановиќ / 28 февруари, 2020 14:01

Пример за несовесно обавување на општествено значајна позиција и злоупотреба на службена должност.

СКАНДАЛ ВО КОЧАНСКО УЧИЛИШТЕ: Директорот поставувал камери и снимал малолетни деца

Гоце Савевски е сопственик на фирма за вградување и инсталирање на камери. Во исто време додека се занимава со својот бизнис,...

Магдалена Стојмановиќ / 27 февруари, 2020 11:38