Васко Ковачевски ќе ја извршува функцијата Генерален директор на АД Електрани на Република Македонија.

Васко Ковачевски нов генерален директор на ЕЛЕМ!

Владата денеска одлучи Васко Ковачевски да биде избран за Член на Управен одбор, кој ја извршува функцијата Генерален директор...

Перо Милчин / 17 јули, 2019 18:14

Независните уметници против изборот на власта Бени Шаќири да биде директор на МКЦ

Независните уметници контра Заев: Бени Шаќири не може да биде директор на МКЦ-нема ниту знаење ниту интерес !

Загрижени поради најавените промени во раководната структура на Младинскиот културен центар во Скопје, македонските културните...

Узунов Бобан / 20 јуни, 2019 9:59

Повторна партизација на безбедносните служби

“Човек на Бранко Црвенковски” ќе ја води “департизираната” Агенција за национална безбедност !?

Димовски е кадар на СДСМ, а неговото име се поврзува со повеќе скандали, особено додека тој е началник на полицијата во Битола,...

Узунов Бобан / 12 јуни, 2019 12:03

Есад Рахиќ е брат на Сеат Рахиќ-Сетко познат лик од криминалното скопско подземје

Кој е Есад Рахиќ новиот директор на Шутка ?

Ново именуваниот директор на Казнено поправниот дом Шутка Скопје, Есад Рахиќ кој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски, е роден...

Узунов Бобан / 10:01

Рахиќ беше пратеник на СДСМ од 2002 до 2006 година, кога беше исклучен од партијата и во вториот пратенички мандат дејствуваше како независен.

Есад Рахиќ е назначен за нов директор на истражниот затвор во Шутка!

Есад Рахиќ е назначен за нов директор на истражниот затвор во Шутка. Тој доаѓа на месото од Ѓоко Котевски, кој уште во февруари...

Перо Милчин / 11 јуни, 2019 17:56

ДУИ негодуза за изборот на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање

(видео) Еролд Муслиу: Не знам кој е ставот на ДУИ, јас сум назначен од Стево Пендаровски

Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање, одби да ги коментира изјавите на челниците на ДУИ дека се загрижени...

Узунов Бобан / 23 мај, 2019 14:14

Колку и да бул успешен менаџер (како што велат некои), човеков е за метла под итно.

ГЕРОСКИ: “Директорот на Зоолошка имал долга историја на неконтролирани испади„

Новинарот Бранко Героски по скандалот и навредите кои ги упати директорот на зоолошката градина Скопје до дијаспората по...

admin@magazin / 20 мај, 2019 7:51

Годишно, Македонската дијаспора во Македонија испраќа околу една ипол милијарда евра, односн околу 18% од бруто домашниот производ.

Директорот на Зоолошката ги нарече иселениците “ГНАСИ” и порача никогаш да не се вратат дома!

Шефот на изборната кампања на Стево Пендаровски и директор на Зooлошката градина во Скопје, Ѓорѓи Галетановски ја нарече...

Рејхан Бајрами / 19 мај, 2019 14:57