Директорот на националниот медиум, Кировски, и на социјалните мрежи со навреди за личното мислење, кое го оцени со српската поговорка "Мишљење је као дупе! Свако га има!"

Кировски со закани и навреди кон вработените на ТВ Телма?

Директорот на националната приватна телевизија, ТВ Телма, Атанас Кировски, лично ја потврди автентичноста на известувањето...

Мирко Бачиќ / 17 октомври, 2018 11:44

Косовскиот директор на полицијата, донесе Одлука со која им се забранува на полициските припадници да одат на верски служби и седат во кафани додека се на службена должност

Косовската полиција не смее да оди во џамии, цркви но и кафани додека е на служба

Претставници на Советот за заштита на човековите права и слободи на Косово се сретнаа денеска со директорот на косовската...

Мартин Попоски / 20 септември, 2018 7:21

Новиот директор на владината Оперативно техничка агенција, т.е. служба за прислушување, Зоран Ангеловски, работел во Телеком во време на аферата Маѓар Телеком

Кој е новиот директор на ОТА?

Зоран Ангеловски вчера беше избран за директор на новата Оперативно техничка агенција во која ќе бидат сместени свичовите...

Мирко Бачиќ / 5 септември, 2018 10:39

По човек со средно градежно како в.д., а откако го сменија виртуозот Џорлев, СДСМ за директор на оваа еминентна институција со нов предлог

Мартин Вучиќ нов директор на “Танец”

Националната установа за народни игри и песни ансамбл „Танец“ добива нов директор. Како најсериозен кандидат за оваа функција...

Мирко Бачиќ / 2 септември, 2018 7:33

За експертите агенцијата е најлоша реформа во следењето на комуникациите затоа што ќе е директна владина институција со афтократско владеење на еден човек

14 кандидати за директор на ОТА – кој ќе биде човекот кој ќе не прислушкува?

Кој ќе застане на чело на оперативно техничката агенција што ќе врши прислушување најверојатно ќе се знае веќе утре за кога...

Мирко Бачиќ / 27 август, 2018 14:04

Заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски одлуката на Владата за именување на Тасевски за директор на БЈБ токму денес ја нарече "правда"

Жерновски: “Чудна правда! Тасевски стана директор на БЈБ на денот кога им се суди на обвинетите од 27-ми април!”

Андреј Жерновски кој е актуелен заменик министер за надворешни работи а поранешен градоначалник на општина Центар на својот...

Мартин Попоски / 22 август, 2018 14:47

Срамно е што Сашо Тасевски е изборот на Заев за нов Директор на Бирото за јавна безбедност

Човекот кој пукаше во Македонскиот парламент нов директор на БЈБ!

Владата на својата денешна 84-ма редовна седница донесе одлука Сашо Тасевски магистер по безбедност и докторант на Факултетот...

Мартин Попоски / 14:01

Тасевски и е познат на македонската јавност од настаните на 27-ми април во Собранието на Македонија во кое пукаше и посочуваше со пиштол кон цивили

Телохранителот на Заев Тасевски можен нов директор на БЈБ

Сашо Тасевски телохранителот на Зоран Заев најверојатно е изборот на Владата за нов директор на Бирото за јавна безбедност....

Мирко Бачиќ / 6:08