Го уважи приговорот на професорката Силјановска Давкова

Управен ја запре постапката за вработување на 130 кандидати за идни судии и обвинители

Управниот суд ја отфрли како неоснована тужбата на Академијата за судии и јавни обвинители (АСЈО) „Павел Шатев“ против Државната...

Калина Мартинска / 23 април, 2024 17:05

Се крши Изборниот законик

ДКСК го прифати приговорот на Силјановска Давкова против Академијата за судии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска едногласно со пет гласа го усвои приговорот поднесен од Гордана...

Калина Мартинска / 10 април, 2024 18:17

Јас не сум јавна личност и не сакам повеќе моето име да се провлекува во јавноста

Синот на Мира „дизел“ најави отказ од ЕЛЕМ

Синот на пратеничката Мира Стојчевска, Виктор Стојчевски,  на својот профил на Фејсбук објави дека од вторник ќе поднесе...

admin@magazin / 26 април, 2019 18:15

ВМРО-ДПМНЕ со нови приговори до Антикорупциска

Поткупени 2000 лозари, родители од Гази Баба, пожарникари делеле дрва на социјални случаи

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоиловски соопшти дека партијата поднела до ДКСК нови приговори за кршење и на Изборниот...

admin@magazin / 15 април, 2019 9:26

(ВИДЕО) Меѓу нив Талат Џафери, Курто Дудош, Крешник Бектеши

Најмалку 19 функционери од власта не поднеле пријави во Антикорупциска

Најмалку 19 функционери од власта не поднеле пријави во Антикорупциска, изјави денеска на прес конферецнција портпаролот...

admin@magazin / 7 април, 2019 15:20