1200 евра месечен хонорар за амбасадорот Виктор Габер, по 1000 евра месечно за Проф. Људмил Спасов и за Доц.д-р Ана Чупеска!

СКАНДАЛ: Советникот на Димитров зема плата колку претседателот Пендаровски!

Кој како си ја наредил, толку пари ќе си лапне. Магазин дојде до документи кои укажуваат на тоа дека пензионерот Виктор Габер,...

Данаил Михајловски / 15 ноември, 2019 9:57

Ципрас посочи дека се горди што сега гледаат дека еден по еден пратениците од владејачката партија се обидуваат да го вразумат Мицотакис, да не размислува и да не ја посакува перспективата „да победат истомислениците националисти во соседната земја“.

Ципрас: Горди сме што го решивме спорот и го потпишавме Договорот од Преспа

Поранешниот премиер на соседна Грција и лидер на опозициската партија СИРИЗА, Алексис Ципрас за време на расправата за новиот...

Катерина Крстиќ / 1 ноември, 2019 11:18

Единствениот Македонец од грчкиот парламент, Константинос Селцас од Лерин, член на "СИРИЗА", повикува да се гласа на референдумот со кој се брише и неговото етничко потекло

Единствениот Македонец во грчкиот парламент со “политичко самоубиство”

Во политиката тенка е границата од политичко триумфирање и политичко самоубиство.  Константинос Селцас, единствениот...

Мирко Бачиќ / 23 септември, 2018 13:45