-Бошњаците можат да сонуваат што сакаат и тоа не е забрането. Меѓутоа, посакувам Република Српска да биде самостојна, што е многу реално.

Додик: Реално е Република Српска да стане самостојна

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, изјави дека посакува Република Српска да стане...

Мирко Бачиќ / 25 февруари, 2021 6:38

Додик објави фотографија од болницата во друштво на министерот Ален Шераниќ и директорот на УЦЦ на Република Српска, Владе Шајиќ.

ДОДИК ИСПРАТИ ЧЕСТИТКА: Прва фотографија од болницата на претседателот на Претседателството на БиХ(ФОТО)

Претседателот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик беше хоспитализиран поради инфекција со корона со вирусот во УЦЦ...

Перо Милчин / 1 јануари, 2021 16:42

Додик позитивен на коронавирусот!

Додик позитивен на коронавирусот: Има тешкотии со дишењето и болка во стомакот

Српскиот член и претседател на Претседателството на БиХ, Милорад Додик е позитивен на коронавирусот, соопшти Универзитетскиот...

Мирко Бачиќ / 23 декември, 2020 6:08

„Пораката е дека тие не не скршија! Остануваме тука и нашиот одговор е животот и Република Српска! “, Рече Додик во Козарска Дубица.

ДОДИК: Агресијата против Република Српска пред 25 години ја договорија Изетбеговиќ и Туѓман

Вчера во Босанска Дубица се одржа централна комеморација за 25-годишнината од одбраната на западните граници на Република...

Мирко Бачиќ / 19 септември, 2020 12:57

Повеќе од 3.000 Пакистанци влегоа во БиХ со визи фалсификувани од амбасадорот на БиХ во Пакистан, а тоа е огромна закана за безбедноста за целиот регион, а особено за Република Српска!

ДРАМАТИЧНО: 3000 терористи ја напаѓаат Република Српска- Додик ја откри тајната акција!

Ние се соочуваме со безбедносна закана затоа што 3.000 Пакистанци влегоа во БиХ со фалсификувани визи. Тие се движат меѓу мигрантите...

Перо Милчин / 18 мај, 2020 22:56

Носењето нараквици и заштитни маски на отворено ќе бидат контролирани од надлежната инспекција и општинската полиција.

ДОДИК: Од денес носењето раквици и заштитни маски во РС е задолжително!

Персоналот за управување со вонредни состојби на Република Српска (РС) соопшти дека од денес носењето раквици и заштитни...

Рејхан Бајрами / 11 април, 2020 14:23

Додик изјави дека српскиот претседател најавил дека ќе пренасочи дел од пакетите со помош од Кина во БиХ.

Вучиќ и Додик со заштитни маски: Српскиот претседател намени дел од пакетите на Кина за Република Српска

Претседателот Александар Вучиќ се сретна со членот на Претседателството на Србија, Милорад Додик, на разговори околу помошта...

Рејхан Бајрами / 23 март, 2020 14:39

Многу од нашите луѓе работат на запад и земји од каде што работат заради проблеми со вирусот вршат притисок и бараат да се вратат во своите земји.

Додик најави изолација на границата на Република Српска: Војската ќе постави стационари за сите кои доаѓаат од странство

Членот на српското претседателство Милорад Додик најави дека на границата на Република Српска ќе има поставено стационари,...

Сара Фемина / 14 март, 2020 19:34